Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Második gyermek vallalásakor...

Második gyermek vallalásakor mi jár?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Decembertől kezdve március elejéig állás keresésin voltam.

Decemberben volt három éves a gyermekem.

Most jelenleg munkanélküli vagyok.

Az lenne a kérdésem, hogyha most teherbe esnék akkor a második gyermekemre mi járna?

Elsőre minden járt, mert munkából jöttem el szülni. Időközben megszűnt a munka viszonyom. Konkrétan akkor amikor le járt a csedem még 2018-ban.


Köszönöm az értelmes válaszokat előre is!


2021. márc. 30. 00:02
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem találsz munkát, most csak GYES jár.
2021. márc. 30. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, ha sikerül találni munkát akkor mennyi munka viszony szükséges, hogy újra kapjak mindent?!
2021. márc. 30. 00:16
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Folyamatosan 365 nap, megszakítás nélkül. (azaz max 30 nap megszakítás, mert akkor megint 2 éven belül kell a 365 nap folyamatos munkaviszony)
2021. márc. 30. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
2-es rosszul tudja, a csed, gyedhez 2 éven belül kell 365 biztosított nap, amiben lehet megszakítás, 30 napnál több is! A táppénznél vannak szigorúbb szabályok.
2021. márc. 30. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Tavaly voltam Cseden. Azt mondták hogy ha 1 nappal többet lettem volna munkanélkülin, akkor nem kaptam volna csedet😱

2 voltam.

2021. márc. 30. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Gondolom az nem számít biztosított napnak hogy gyermekemmel három éves koráig itthon voltam. Ugye?
2021. márc. 30. 14:32
 7/8 A kérdező kommentje:
Illetve azt szeretném még kérdezni, hogyha véletlenül nem sikerül munkát találnom, de érkezne a kis tesó, akkor az apuka igénybe tudja - e venni a gyed extrát?
2021. márc. 30. 14:36
 8/8 anonim ***** válasza:

A gyes ilyen szempontból nem számít.


Ha nem találsz addig munkát, szülés után 168 napig te kéred a gyest, utána az apa kérheti a gyed-et. Annyi, hogy neked onnantól fizetned kell az eü. járadékot, hogy biztosított legyél.

2021. ápr. 1. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!