Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Felhalmozott szabik kiadása?

Felhalmozott szabik kiadása?

Figyelt kérdés

Nagy gondban vagyok.

Jövő júniusban lejár a gyedem. Bölcsibe akartam adni a kicsit és visszamenni dolgozni, de a bölcsi közölte, hogy nyáron senkit nem vesznek fel, oldjam meg ahogy tudom, majd szeptemberben mehet.

Szerencsére anyukám elvállalna, hogy 3 hónapig jön minden nap és vigyáz a gyerekre.

Viszont azt olvastam, hogy a felhalmozott szabikat a munkába visszatérés után 60 napon belül ki kell adni.

Ez nagy probléma, mert akkor hogy fogom beszoktatni bölcsibe a kicsit? Ráadásul nagyon anyás, 2 hét nem is lesz rá elég szerintem, meg amúgy sem ad ki egybe 2 hetet soha a munkáltatóm.

Hogy lehet ezt megoldani?


2022. dec. 15. 23:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Akkor apuka is részt vesz a gyerek beszoktatásában.
2022. dec. 16. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki azt gondolja hogy nem elég 2 hét, aztán amikor 4. Nap nem engednek be csak 2 percre és majd gyere érte akkor esik le, hogy ennyi volt a beszoktatás.

Tapasztalat szerint a beszoktatás után állnak neki sírni, amikor leesik hogy ez így marad ezután mindig.

2022. dec. 16. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ill jövő szeptemberig sokat változik a gyermeked, hidd el, menni fog és minden rendben lesz
2022. dec. 16. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom is a 4. napon már egész napra maradt. Sokszor az anyukák nehezítik meg a beszokást, mert ők nem tudják a gyereket elengedni.
2022. dec. 16. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha a beszoktatáskor szeretnéd a szabadságot, akkor korábban tudna kezdeni? Április végén, májusban? Vagy még nyáron maradnál gyesen otthon? Egyébként szerintem nem a beszoktatás lesz a nehezebb, hanem az első időszak, ha gyakran lesz beteg.
2022. dec. 16. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
83%
Pedig ugy szoktak,h letelik a gyed, es utana kiadjak a szabit ami felgyult ket ev alatt. Mondjuk harom honapra nem lesz eleg,de masfelre biztosan. Az en gyerekem annyit beteg, hogy most 2,5 hónap utan nem sirt először,mert 2-3 napokat tudott menni,de meg mindig nem tudtuk ott altatni ,3 hónap szabim gyult fel a 3 ev+9honap tappenz alatt,aztan igy sem lesz eleg. Jon a teli szunet,2,5 het szunet, januarban kezdek, de szoktathatjuk kb ujra, mar ha nem lesz megint beteg. Ugyanis okt 1 ota a 6.lazas betegsege van éppen most. Nagyon durva. Mondtak a tobbiek is, hogy 2-3 honap alatt kb 2-3 hetet tudtak jarni a gyerekek. Annyi a virus. :(
2022. dec. 16. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
32%
Nem tudsz 2 hónapot még GYES-en maradni?
2022. dec. 16. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nálubk a beszoktatás


1. Nap ottvagy vele ( reggeli utan viszed ebéd előtt elhozod)


2. Nap kinn ülsz az előtérben idő annyi mint 1. Nap


3. Nap csak beadod, hazmész, de nem eszik ott


4. Nap rendesen viszed reggel otteszik utána elhozod


Következő héten ottalszik


Ennyi

2022. dec. 16. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Sajnos nem tudok otthon maradni, még van 2 iskolás lányom mellette, nagyon kell a pénz.

Párom meg nemzetközi kamionos, soha nincs itthon, ergo nekem kell megoldani mindenképpen.


1 hetet még szerintem ki fognak adni, addig megoldott a helyettesítésem, ha azt mondjátok lehet 1 hét alatt beszokik. Csak emlékszem a kisebbik lányomnál 2 hét volt, mondjuk nála 15 hónaposan mentem vissza dolgozni, lehet ez is számít.

2022. dec. 16. 07:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!