Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » A minimál béren lévők gyede...

A minimál béren lévők gyede is emelkedik januártól? Ha igen mennyivel?

Figyelt kérdés
2022. dec. 20. 22:05
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
75%

Kérdező!

Ha ez "megynyugtat", én is kb ennyit dolgoztam. 25-6 napot kb 10 órába. Azzal tisztába voltam, hogy heti 5 nap 8órában voltam bejelentve.

Én kp-ban kaptam a fizetésem. Akkor szembesültem vele, hogy minimálbérre vagyok bejelentve, mikor elmentem csedre/gyedre.

5 évig voltam a cégnél, minden évben a főnök jött, hogy x összeget emel a fizumon. Ja, emelt is, csak épp a bejelentésemen nem.


Szóval az élet igazságtalan. Mint mindig.


1-3#

2022. dec. 21. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
Félre értés ne essék én senkitől nem sajnálom a pénzt csak szomorú, hogy akinek sok van az valahogy mindig többhőz jut akinek meg keves hiaba teper ugyis keves. :( Soha nem voltam meg kulfolodon ruham egy polcon elfer nyaralas, programok kilove semmi + ra nincs penzem a megelhetes is nehezkes es ez annyira elkeserito :( Persze egeszseg legyen az a legfontosabb!!
2022. dec. 21. 17:48
 13/25 anonim ***** válasza:
47%
11 én simán felnyomnám őket hatóságoknál..
2022. dec. 21. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
75%

13!

Nem tudtam utana menni, megtettem volna.

5éve dolgoztam ott. Családi vallalkozás volt, a főnököm és a nagynenje csinálta, én pedig csatlakoztam.

Mikor terhes lettem, 10hetes voltam, egyik napról a másikra meghalt a főnököm. A huga vette utána a nevére a bt-t, hogy be tudjuk az évet fejezni, azt meg is szüntette a céget mikor 2 hónapos volt a fiam.


Szoval "jól" jártam.


11#

2022. dec. 21. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
En eleinte csak 4oraba voltam bejelentve ugy konyorogtem a 8 oraert. Ja es mult evbe bementem a navhoz, hogy megnezzem az ado bevallasom de mar joval kesobb mert nem jott ki nekem postan ott mondta a navos csaj, hogy a cegtol nekem jart volna vissza 30ezer ft es valahogy ezt elsunyiskodtak. En hulye meg ezt se tettem szova.
2022. dec. 21. 18:08
 16/25 A kérdező kommentje:
Sot par evvel ezelott elmentem 8napra szabira es 2000ezer ft-ot kaptam a 8napra 🤣🤣
2022. dec. 21. 18:10
 17/25 anonim ***** válasza:
100%
Bakker sajnalom 11 es téged is kerdezo :(
2022. dec. 21. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

Ja es a poén... könyvelő iroda volt....


11#

2022. dec. 21. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
89%

Nem teljesen értem a felháborodást. Az élet nem úgy működik, hogy az kapjon többet, aki szerintem “alig kap” meg akiről én úgy gondolom többet kéne kapjon.

Erről miért tehetne bárki, hogy te alig kapsz?! Miért mástól kéne emiatt megvonni a pluszt?

Aki többet kap, az sok esetben többet is tanult és dolgozott, azért hogy többet kapjon. És ahogy a 8-as írta, több járulékot is fizet. A lehetőség mindenkinek adott, hogy tanuljon, jobb végzettséget szerezzen és ezáltal jobb fizetést. A mi környezetünkben pl sok érettségivel rendelkező ember él, akik megkeresik a 320-350 ezret. Nem mondom, hogy ez úristen milyen óriási fizetés, de szerintem egyáltalán nem rossz, tehát nem feltétlen csak diplomával lehet sokat keresni.


A minimálbér egyébként emelkedik, tehát ha minimálbéren vagy (ahogy a kérdésben írtad) akkor az nőni fog. Amúgy nekem adja magát a kérdés az itteni kommentjeid alapján, miszerint neked alig jut valami meg milyen kevés a fizud, hogy akkor mégis minek vállaltál gyereket…? Nem volt kötelező, pláne ha ennyire nem futja semmire, akkor aztán tényleg nem kellett volna gyereket szülni, ha meg mégis, akkor nem utólag kell keseregni.🤷🏻‍♀️

2022. dec. 23. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
54%

Köszi neked is. :)


Nem értem, ide talán csak a többségnek tetsző véleményt szabad írni, mert fáj az igazság?

2022. dec. 23. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!