Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mennyi lesz a családi adókedve...

Mennyi lesz a családi adókedvezmény így?

Figyelt kérdés

Erre az évre csak a 11éves lányom után kaptam a családi adókedvezményt (10.000ft-tal volt több a fizum így). Juniusban kiderült hogy babát várok, augusztusban kaptam meg a 91 napos igazolást. Azt mondták év elején az adó visszatértésnél tudom a babára az erre évre járót visszaigényelni. Mennyit fogok kb egyben kapni akkor ha májusban az adóbevallàsban benne lesz? Illetve ebben az évben a 2 gyerekre beadom a bevallást akkor mennyit fogok kedvezményt a 2 gyerekre kapni? Csak én veszem igénybe a csládi adókedvezményt.A brutto fizetésem 260.000ft nem tudom ez számít e.Gyásban, Gyedben ez megfog látszani?

Köszönöm ha válaszolsz! 😊


2023. jan. 7. 13:09
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A kettőre +40.000 Ft (illetve +30.000, mert 10.000-et már kapsz). Csedben, gyedben látszani fog. Gyesben nem.
2023. jan. 7. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a gyors választ! Szép napot!😊
2023. jan. 7. 13:16
 3/4 anonim ***** válasza:
Májusban adod le a bevallást az előző évre, augusztustól decemberig jár pluszban 30 ezer Ft havonta ezt tudod visszaigényelni (150.000 lesz egyben). Az idei évre még nem bevallást kell leadni hanem új adóelőleg nyilatkozatot, immár két kedvezményezett eltartottra, ami nettóban 40 ezer ft-ot jelent havonta (januárban kérni is szokták a munkáltatók a nyilatkozat leadásasát). Ha nem nyilatkozol akkor az ezévi adókedvezményt majd jövőre tudod a bevallással visszaigényelni.
2023. jan. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! 😊
2023. jan. 7. 19:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!