Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Hogy kell visszaigényelni a...

Hogy kell visszaigényelni a családi adókedvezményt egyösszegben?

Figyelt kérdés
2022. ápr. 25. 19:45
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
85%
mivel ez nálad kérdés igy inkább keress fel egy könyvelőt, aki pár ezer ft-ért megcsinálja
2022. ápr. 25. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Van olyan akinek maradt visszaigényelhető? A kormány visszafizette a tavalyi szja-t a családoknak, apának, anyának. Nettó 800 ezer volt a plafon.
2022. ápr. 25. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Nekem maradt


Ha tavaly havonta kérted akkor nincs visszaigényelhető, ha nem érvényesítetted akor adobevallasban tudod, de csak akkor ha maradt még adód a 809 ezer felett

2022. ápr. 25. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Akkor marad, ha 809 ezertől több volt a szja. Ebbe belefér, ha valaki tavaly gyermekenkét 10 ezret igényelt havonta. Van ilyen fizetés is, de aki ennyit keres min. meg tud csinálni egy adó visszaigénylést.

3. Nem pont úgy van. Idén a kormány ajándéka miatt, nem játszik az egyszerű okoskodásod.

2022. ápr. 26. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Nem okoskodok, nem értelek. Nem szoktam érvényesíteni év közben. Mindig év végén igényem vissza, a férjem is. Van személyi kedvezményem is. A 809 felett van még adóm, nem sok, a családit és a személyit nem tudom mind igényelni, talán 40 ezret még. A főnököm viszont annyit keres hogy a 809 felett tudja még a gyermekükre járó teljesen igényelni. Nincs ebben okoskodás, max nem érted
2022. ápr. 26. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Van ilyen. Pl. mi a férjemmel. Ugyan családi még csak 3 hónapra járt, az első házasok kedvezményét pedig év közben igényeltük. A családit most adóbevalláskor érvényesítettük és még a két egészségpénztári számlánk adójóváírását is kimaxoltuk. Így is hagytunk az államkasszában egy szebb összeget (mérnökök vagyunk).

Szerintem az eszja nagyjából "hülye biztos". Módosítani kell a bevallást. Gyorsgomb van a családira, ott kitöltöd, amit ki kell. Ha véletlen kihagysz valamit rögtön sikítani fog, hogyha azt kitöltötted, amazt is ki kell. A végén ellenőrzöd, hogy az egyenlegben jól szerepel-e a még kiutalható összeg és kész. Nem annyira bonyolult, mint amilyennek első nekifutásra nekem is tűnt pl.

2022. ápr. 26. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

5-ös. Össze-vissza írsz.

1x van annyi adód, után nincs. Év végén igényled mindig. Következő év elején lehet.

Kérdező, inkább menj be a Nav ügyfélszolira, vagy Google keresőbe találsz nyomtatványt segédlettel.



1. Évközben bármikor megigényelheted az aktuális hónaptól a családi adókedvezményt. Gyermek/10.000. (itt van egy limit, pici fizu szja-ból nem lehet pl. 3 4 gyerekre igényelni, kvázi nincs annyi befizett adó.) 12 hetes magzatnál már igényelhető. Csednél, gyednél, munkába visszállásnál, munkahely váltásnál mindig űjra kell igényelni. Ügyfélkapu, papír beküldése, E-papír.

Lehet egyszerre az év elején az előző évre, amikor csinálod a bevallást, kb. február. Az adótervezetben nem csinálja meg a Nav a visszaigénylést. Ha az elfejtetted az aktuális hónaptól, visszamenőleg mindig a következő évben lehet.


2. Idén a kormány ajándéka volt, minden gyermekes szülő (apa és anya), tavalyi szja visszafizetése max. nettó 809 ezer külön apa, külön anya (tavaly dec. 31. nyilatkozni, februárban megkaptad.) Akiknek több adója volt tavaly, májusban a különbözetet vissza igényelheti. Pl.: 1,2 millió a szja, van 2 gyerek, tavaly havi 20 ezer, 240 ezer összesen, februárban kormány ajándéka 809 ezer (1,2 millió szja), és még ami megmaradt azt is vissza igényelhető.

2022. ápr. 26. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

6.

A családi adókedvezmény és az élső házasok kedvezmény egyszerre csak akkor jár, ha előbb volt a gyermek, és csak utána házasodtatok meg.

2022. ápr. 26. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
8# Bár nem nekem címezted a választ, tudnál erre hivatalos alátámasztást, jogszabályt mutatni? Én nem így tudom.
2022. ápr. 26. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Ezt a linket találtam.

Hivatalos oldalon nem látom.


[link]


2019 augusztusban házasodtunk, szeptemberen várandós lettem. Augusztus, szeptember, októberre első házasok kedvezménye, 12 hetes terhességtől családi adókedvezmény.

2022. ápr. 26. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!