Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Gyod feltételei mik,Asperger...

Gyod feltételei mik,Asperger szindrómás gyerekkel is otthon lehet maradni?

Figyelt kérdés

Mennyi pénzt adnak havonta? Dolgozni nem lehet mellette, ugye? Nyugdíjjárulékot és tb-t vonnak belőle?


Szeretnék érdeklődni, aki ebben jártas.


2023. jan. 9. 17:47
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:

Elolvastam a főbb tudnivalókat,de az nem tiszta még nekem,hogy:

Ha iskolás lesz (most ovis), és be fog tudni illeszkedni,tehát bejár az órákra,és az iskola napköziotthonos rendszerű,tehát délután is vannak órák,akkor nem igényelhető a GYOD?

Mert akkor a bent tartózkodás meghaladja az 5 órát.

Valószínű csak ilyen suliba fogják felvenni (egyáltalán nem biztos, hogy fog tudni járni iskolába).

De tegyük fel,hogy fog. Akkor csak délelőtt lehet bent?

2023. jan. 9. 17:55
 2/20 anonim ***** válasza:
sok helyen délután is órák vannak elsőben és másodikban, amin ott kell lenni
2023. jan. 9. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
48%

Facen lépj be a kék fejlesztés autizmus a-zig csoportba.


Igen, jár, szinte mindegyik gyerekre megadják, külön kategória van nekik viselkedésre is a pontrendszerben. Páran nem kapják meg, általában azok, akiknél az ápoló nem jártas autizmusban, ami szerintem felháborító, de meg szokták támadni is a határozatot, többnyire sikerrel.


Most nem tudom hirtelen mennyi, 230 körül van, ami olyan 200 körül van nettóban, meg gyest is kaphatsz mellé(illetve nem te, hanem a veled egy háztartásban élő férjed/nagyi), meg emelt cspt, tehát havi olyan 250 körül lesz a bevételed.


Iskolába ha napköziotthonos, délután is be kell járnia a gyereknek, akkor is jár gyod, munkaviszonyod viszont csak max 4 órás(vagy homeofficeos) lehet mellette. Nálunk elvileg kötelező lenne 3ig a napközi, de nem bírja, szóval én azért hozom el korábban, mert így eredményesebben tanulunk(illetve mert nem eszi meg az ebédet).


Biztos megtaláltad a pontrendszeres táblázatot. A lényeg, hogy kiemeld, amit nem tud. Amit pedig csak néha tud megcsinálni, tehát nem rutin neki naponta, azt nem tudja megcsinálni, mivel itt pszichés korlátja van, nem pedig értelmi vagy testi! Ezt kell szem előtt tartani és elmondani az ápolónak, akit kiküldenek. Az enyém csinál magának pl szendvicset 5 éves kora óta, ha olyanja van, meg müzlit, máskor etetnem kell, mert máshogy nem hajlandó enni, vagy hisztizik, hogy nem tudja kinyitni a hűtőt. Vagy fel tudja venni a zokniját 2 éves kora óta, de lassan 10 évesen is idegbajt kap hetente párszor, amiért nekem kell segíteni öltöztetni, mert kiabál, csapkod hisztizik, megtagad, elkerül. Ugye ez az autizmus, néha túltelítődik és képtelen ellátni hétköznapi önállósági dolgokat. Azt emeld ki, amit nem tud, csak arra kíváncsiak, így meg fogod kapni.


Mindkettőt vonják belőle, és az 5 órás korlát csak ovira vonatkozik.


Egyébként le a kalappal a suli előtt, ha vállalják délutánra is, a legtöbb helyen fel sem veszik/ki akarják rakni, nem hogy még a délután is kérdés legyen. Nálunk a kitűnő eredményei ellenére szabadulna tőle mindenki, benyomni is kegyetlen nehéz és trükkös volt normális suliba. Persze értem is miért, meg nem is. Hajrá nektek!

2023. jan. 9. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Nem vagyok rajta face-en, és nem is leszek.

Ezen kívül köszi a választ!

2023. jan. 9. 20:49
 5/20 anonim ***** válasza:
85%

"Nem vagyok rajta face-en, és nem is leszek."


Ennyi ésszel nehéz lesz.

A legtöbb segítő csoportban értelmes felnőtt eleve nem valódi profillal van, hogy ne teregesse ki beazonosíthatóan a szennyest, de ez meg semmibe nem kerül és nagyon hasznos.

2023. jan. 9. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Más okból nem vagyok rajta. Nyugi,nem vagyok agyatlan. Megvan az oka,de az hadd legyen már magánügy.

Amúgy köszi a segítséget.

2023. jan. 9. 21:04
 7/20 anonim ***** válasza:
63%
Nem kell, hogy fenn legyél, csinálsz egy álprofilt és kész, nem kell túlbonyolítani.
2023. jan. 10. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
78%

7, nem érted, ő nem csinál 🤣

Az elvei fontosabbak, mint a gyereke.

Nem jut el az agyáig, hogy nulla valós adattal is fent lehet.

2023. jan. 10. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Nektek nem jut el az agyatokig,hogy nem az adatok megadása a probléma. Azt megadnám. Itt az a probléma, hogy ismerősöket kell megjelölni.
2023. jan. 10. 07:33
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Miért kellene, ember?

Látod, halvány lila segédfogalmad.

2023. jan. 10. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!