Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Hogy alakul nálam a csed,...

Hogy alakul nálam a csed, gyed, GYES?

Figyelt kérdés
A kérdésem az lenne, hogy 11 éve dolgozom. Augusztus 31-ig voltam egy munkahelyen, szeptember 1-15-ig másik helyen voltam, de baleknak néztek, így visszamentem szeptember 28-al a régi helyemre. Így volt 13 nap megszakítás, ami elvileg “nem számít”. Március-áprilistól próbálkoznánk, ami ugye nem tudni mikor jön össze, de ha a leghamarabbi időponttal, vagyis a márciussal számolunk, kiváncsi lennék hogyan alakul a gyermek utáni ellátások számítása. Nagyjából világos, viszont nem tudom, hogy a jelenlegi munkaviszonyomat megelőző fizetéseket beleszámolják-e. Táppénzre május közepén vennének, ha márciusban összejönne a baba. Sajnos veszélyeztetett leszek a korom miatt, és az előző nem sikerült terhesség miatt.
2023. jan. 11. 21:58
 1/1 anonim ***** válasza:

A jogszabály és az AK eltérnek, mire megszületik persze lehet, hogy változhat, mert még csak jogszabályt se kell ehhez módosítani, szimplán követni a jelenlegit és az alapján számolni.


Ha szülés előtt nincs meg a 120 munkanap, akkor minimálbérből számítják. Ha megvan, akkor az utolsó munkahelyből. Táppénz nem számít. Szóval az utolsó időpont amikor megérheti váltani, az a terhesség alatti 4-5. hónap, de ezt csak igazán bevállalósaknak ajánlom, mert ha korábban jön a baba, akkor mehetsz reklamálni.

2023. jan. 12. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!