Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Decemberi szülésnél hogyan...

Decemberi szülésnél hogyan alakul a csed, gyed az alábbi esetben?

Figyelt kérdés

12 éve van folyamatosan munkaviszonyom, mellette több helyen is van biztosítotti jogviszonyt keletkeztető megbízási szerződésem (projektmenedzser).

Az lenne a kérdésem, hogy ha májusban munkahelyet vàltok, már várandósan, akkor hogyan alakulna egy december 1-i szülésnél a csedem, gyeden. Miből számolnák? Táppénzre csak szeptember 1-től mennék.


2021. febr. 12. 11:46
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
16%
Akkor még az előző munkahelyed utolsó fél évét fogják számolni ha jól gondolom
2021. febr. 12. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
78%

Ha szeptembertől táppénzre mész, akkor az az előtti 180 nap átlagát nézik. Viszont ha munkahelyet váltasz, akkor csak az új helyen szerzett fizuddal számolnak, akkor is, ha nincs meg a 180 nap. Mintha ebben az esetben 120 napot néznének, az neked kb meglehet.

(még amúgy terhes se vagy, de már most tudod, hogy munkaképtelen leszel hónapoikig....?)

2021. febr. 12. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
29%
Táppént előtti időszakot nézik. Onnan visszaugranak 3 hónapot és onnan 180 napból számolják
2021. febr. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
76%
Ha nem vagy terhes, honnan tudod hogy elsején szülsz? Furi vagy te nekem
2021. febr. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
76%

te azt képzeled, hogy ha márciusban terhes akarsz lenni, akkor az azonnal úgy is lesz? :D

Májusban munkahelyet váltani? 2 hónapos terhesen? Add hozzá a 3 hónap próbaidőt (akár csak 2-t), bőven látszani fog hogy terhes vagy. Nem fog megtartani a munkáltató, na akkor hogy alakul a táppénz meg a gyed?

2021. febr. 12. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítő kommenteket.

Beültetésem lesz, így nagyjából ki lehet kalkulálni, hogyha sikerül, mikor szülnék. Sőt azt is, hogy az utolsó 3 hónapban nem szeretnék dolgozni!

A munkahely váltás is azért lenne, mert átvenne az egyik ismerős cég.

Nem értem egyébként, aki kötözködni tud, úgy, hogy fogalma sincs a körülményekről, de segítő választ nem tud adni, az minek ír bármit is!?

2021. febr. 12. 12:33
 7/22 A kérdező kommentje:
Én is olvasgattam, de munkahely váltásnál mások a szabályok, és bizonytalan vagyok benne, hogyan alakulnak az ellátások ilyen esetben.
2021. febr. 12. 12:35
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem a tappenz elso napjatol ugranak vissza 3 honapot, hanem a jogosultsag kezdetetol (tehat amikortol igenybe veszed a CSED-et). Annyi, hogy ha ebbe beleesik tappenzes idoszak, azt atugorjak.
2021. febr. 12. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
27%
Várandósan szerintem ne akarj munkahelyet váltani. Vagy előtte és várd meg a próbaidőt vagy ne válts akkor már. Én is hasonló helyzetben vagyok, nekem 1 hét múlva járle a próbaidőm, nemrég hagytuk csak abba a védekezést emiatt
2021. febr. 12. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
45%
Jah és ugye 3 hónap próbaidő van, ha azalatt rájönnek akkor simán elküldenek és nem fogsz kapni semmit
2021. febr. 12. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!