Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Hogyan alakul a CSED, GYED,...

Hogyan alakul a CSED, GYED, GYES második babánál, ha korábban munkanélküli voltam már az első terhességgel?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Mivel most nem nagyon van lehetőségem az ünnepek miatt erről érdeklődni, gondoltam megkérdezem itt. :)

Az a helyzet, hogy most 1 éves a gyerkőcünk és tegnap derült ki, hogy jön a következő picúrka is.

Mikor a munkahelyemen megtudták az első terhességnél, hogy mi a helyzet, elbocsájtottak onnan. Így kénytelen voltam munkanélkülire menni. Kaptam csedet és most a gyedet. Viszont nem tudom mi lesz a helyzet a második bébivel. Ugyanígy fogom tudni kapni ezeket a támogatásokat? Vagy bukta az egész?

Köszönöm szépen a segítségeteket! :)



2020. dec. 20. 23:42
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Bukta. Az előző munkahelyeden gondolom megvoltak a napok, a munkanélkülit szülés környékére időzítetted, így nem estél ki a biztosítási időszakból, passzív jogon kaptál mindent.

Mivel most ez nincs, csak a minimumot kapod. A GYES és a csládit.

2020. dec. 21. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
11%

Hogy rúghattak volna ki az előző munkahelyeden? Ha terhes vagy, nem küldhetnekel.


Vagy kamukérdés vagy nagyon buta vagy...

2020. dec. 21. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszodat kedves első kommentelő. Ettől féltem én is. Szülés előtt intéztem a munkanélkülit, amit szüneteltetni kellett a CSED miatt. Nem tudom most így hogyan tovább, enyhe pánik van rajtam...

Az utánad kommentelőnek pedig köszönöm a megértését és kedvességét. Munkahelyet váltottam és a próbaidő vége előtt kiderült a terhességem, így megtehették ezt velem.

2020. dec. 21. 12:26
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Csak Gyes-re leszel jogosult, mivel jelenleg nincs semmilyen munkaviszonyod


Anno passzív alapon kaptad a GYED-t


Most az lehet, hogy a szülés után 169 nap Gyest kapsz és utána férjed igényli a GYED-t

2020. dec. 21. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Igen ez is opció lesz. Írtam már közben illetékesnek, meglátjuk hátha van valami kiskapu. Egy biztos, meg kell nyugodnom és tudom, hogy megfogjuk tudni oldani a helyzetet. :)
2020. dec. 21. 14:55
 6/10 anonim ***** válasza:

Mosthany hetes terhes vagy?


Ugy lehetne még kijatszani a dolgokat, hogy KATAs- egyéni vállalkozó leszel, ami vagy havi 50 vagy havi 75 ezer befizetes. Ez lesz a munkaviszonyod, így ezután kapnál ellátást, ha a szülés idején megvan a 365 nap 2 éven belül.


De ha 1 éves a gyermeked akkor szerintem ez nem lesz meg.

2020. dec. 21. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Még csak most lett pozitív a teszt, most töltöm az 5. hetet. Elég hülye vagyok, hogy nem jutott eszembe korábban ez az egész... Mivel maradt 1 hónap munkanélkülim az előző körből, ezzel nem lehetne játszani valahogy?
2020. dec. 21. 15:12
 8/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ha most "ki veszed" az 1 hónap munkanélküli és utána fizetsz Kata-s adót, ahogy írtam, akkor kaphatsz.


DE érdemes lenne egy berszam fejtot megkerdezni, vagy Facebook TB kisokos kismamáknak csoportot ajánlom, ahova be tudod írni ezt, de oda írd be hónapról pontosan hogy mi, hogyan volt és segítenek

2020. dec. 21. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Közben kutakodtam és sokat agyaltam, szerintem meglesz a megoldás. Nem is értem, hogy nem jutott eszembe. :) köszi mindenkinek!
2020. dec. 21. 18:11
 10/10 anonim válasza:
Elvileg a nagyszülő is felveheti,ha még dolgozik..
2020. dec. 28. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!