Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha tavaly csak szeptembertől...

Ha tavaly csak szeptembertől dolgoztam akkor is tudom kérni egyösszegben a kisfiam után az adókedvezményt az adóbevallásban?

Figyelt kérdés
Év közben nem kértem, mindig egy összegben szoktam, csak tavaly kimaradt 8 hónap mikor munkanélküli voltam. Attól jár a 120 ezer?
2023. jan. 21. 11:19
 1/8 anonim ***** válasza:
72%
Arra a hónapra jár, amikor adóztál.
2023. jan. 21. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Akkor csak 4 hónapnyit kapok,ugye?
2023. jan. 21. 11:59
 3/8 A kérdező kommentje:
Neten meg azt olvasom aki kapja a családi pótlékot annak jár.
2023. jan. 21. 12:04
 4/8 anonim ***** válasza:
76%
Nekem a könyvelő azt mondta, hogy akkor jár, ha valamilyen ellátást kapsz, amiből adót vonnak. A családi pótlékból nem vonnak semmit.
2023. jan. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
66%

Teljesen mindegy, mennyit dolgoztál.

Ha két nap alatt kerestél egy milliót, akkor is 12*66670 afóalap-csökkentés jár, és akkor is, hogy egy év alatt kerestél ennyit.


Ha egész évben jogosult voltál a családi pótlékra, akkor visszakapod a 120 ezret, de max annyit, amennyi a levont szja és tb-járulék volt.

2023. jan. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
58%
Ha szeptembertől dolgoztál akkor simán lehet ,hogy van annyi adóbefizetésed hogy jogosult legyél a 120 ezer Ft adókedvezményre, ugyanis ha egyösszegben igényled ,akkor az éves össz adót nézik (meg amúgy adóbevalláskor az összes esetben)
2023. jan. 21. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
83%
Adókedvezmény adóból jár. Ilyen egyszerű. Ami leadózott bevételed volt, akár munkabér, akár adóköteles juttatás, az után jár arányosan.
2023. jan. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Annyira szép, hogy az első, totál rossz válasz van legjobbra értékelve...
2023. jan. 21. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!