Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Adókedvezményeket lehet...

Adókedvezményeket lehet egyszerre érvényesíteni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Ha jogosult vagyok a 30 év alatti anyák adókedvezményére (ez elég új adókedvezmény, de kb. ugyanaz, mint a 25 év alatti fiatalok adókedvezménye, SZJA-mentesség), a családi adókedvezményre és az első házasok kedvezményére, ezeket egyszerre figyelembe tudják venni? Vagy a 30 év alatti anyák kedvezményével kvázi kimerítem a keretet és nem tornázza feljebb a nettót a családi adókedvezmény+első házasok kedvezménye? Tudom hogy van sorrendje, hogy hogy veszik figyelembe az adókedvezményeket, de ez nem derül ki számomra. Kb. bruttó 400.000 a fizum. (Illetve azt is tudom, hogy a férjem is igénybe tudja venni utóbbi kettőt, de ő meg pont munkahelyet vált és így egyszerűbb lenne, ha CSEDig én adnám be. Egy összegben sem szeretnénk visszaigényelni kövi bevallásnál, nekünk egyszerűbb így.)

#családi adókedvezmény #első házasok adókedvezménye #30 év alatti anyák adókedvezménye
2023. jan. 31. 23:07
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Mindent lehet ha van elég adóalapod. Ha magas a fizetsed, akkor belefér, ha alacsony akkor nembiztos.
2023. jan. 31. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Off, bocs kérdező de muszáj.

1-Törlömmagamhanapontaittlógok elég régóta látlak itt már de mégsem törlöd magad, mi pontosan a neved értelmezése? XD

2023. jan. 31. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%

😂


Annyian írtok a nevem miatt, nem tudok rejtve maradni. 🙈

2023. jan. 31. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha adómentes vagy (leszel) akkor az első házasok kedvezményét nem tudod miből érvényesíteni. A családi adókedvezményt kérheted még, mert az a járulékokat fogja már csökkenteni.
2023. febr. 1. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!