Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Benne van az adókedvezmény?

Benne van az adókedvezmény?

Figyelt kérdés

Megkaptam ma az első GYED-et az eddigi CSED után. 5993 ft/nap nettó. Igényeltem még januárban a GYED-del együtt a családi adókedvezményt, hogy havonta kapjam hozzá. 1 gyerek van így, ha jól tudom 10.000ft.

25 év alatti vagyok, tehát ha jól tudom SZJA-mentes, de nem tudom, hogy kell-e akkor is fizetnem a GYED-ből SZJA-t, hogy ebből, amit most kaptam levonták-e, illetve benne van-e az adókedvezmény?

Az külön utalhatják a GYED-től, vagy mindig belevonják? Hogy tudnám megtudni, hogy benne van-e vagy mégis úgy lett megcsinálva, hogy évente kérhetem.



2023. márc. 3. 23:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Határozatot nem kaptál róla? Én az alapján számoltam ki.

Nálam valami félre is siklott, mert decemberben kaptam az első teljes havi GYED-et, ami x összeg volt, januárra ugyanannyit kellett volna kapnom (hiszen ugyannyi naptári nap volt), és kereken 10.000 Ft-tal kevesebb jött, pedig meg lett igényelve.

Most a február kicsit bajosabb volt, utána kellett számolni, a határozat alapján egyértelmű, hogy most sem kaptam meg a Családi adókedvezményt...

Pedig elektronikusan be lett küldve, és még visszaigazolást is küldött a rendszer, hogy ők is letöltötték a beküldött kérelmet....

Ennek ellenére sem kapom.

Szóval mindenképp számold át, mert a határozatban szépen leírják mennyi jár, és az alapján könnyű kikövetkeztetni.

2023. márc. 4. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Ha az adókedvezménynek van határozata akkor arról nem kaptam, a GYED-ről igen, és ha annak a nettóját, bruttóját kapom akkor csak a GYED jön ki. Ha nem kapod akkor mit tudsz tenni? Ha szólsz nekik mi változhat?
2023. márc. 4. 03:14
 3/15 anonim ***** válasza:
97%
Most lehet én értem rosszul a dolgokat, de ha adómentes vagy mert 25 alatti vagy, akkor miből szeretnél még adókedvezményt? Én is adómentes vagyok igy nálunk a férjem igényelte a gyerekre az adókedvezményt
2023. márc. 4. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Első vagyok. A GYED határozatra gondoltam,hogy az alapján kell kiszámolni. Én 30 éves vagyok, nem 25 év alatti, így rám nyilván más vonatkozik.
2023. márc. 4. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 babyboom567 ***** válasza:
100%
Ha 25 év alatti vagy és adómentes, akkor neked már nincs miből igényelni a családi adókedvezményt, mert minden adódat visszakapod.
2023. márc. 4. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Én sem értem milyen adókedvezményre gondol aki eleve adómentes. Kérdező, te valamit nagyon nem értesz. Ha nem vonnak adót, miből szeretnél és mit visszaigényelni? Azt nem vonják le és kész. Nehogy már még hozzá is tegyék pluszban az összeget... Egyeseknek semmi nem elég.
2023. márc. 4. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Kedves hatos!

Nem nem elég, hanem nem tudtam hogyvan. Ha ez az adókedvezmény akkor oké, csak tudjam meg "hol van". Köszönöm mindenkinek így már értem!

2023. márc. 4. 09:03
 8/15 babyboom567 ***** válasza:

Ha adómentes van akkor neked nem jár adókedvezmény.

Igényelje a férjed.

2023. márc. 4. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
69%
Sok nyakatekert szó van az ilyen hivatalos, meg jogi szövegekben, de hogy valaki az adókedvezmény szót ne értse... Úristen.
2023. márc. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
7: mit nem érteni azon, hogy adómentes. Ha valaki adómentes, mégis miből akar adókedvezményt érvényesíteni?
2023. márc. 6. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!