Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Németországi munkavégzés után...

Németországi munkavégzés után tudok otthon igényelni GYED-et, GYES-t ha otthon szülök?

Figyelt kérdés
Az aktuális munkaszerződésem nagyjából épp a szülési szabim kezdete környékén lejár, ahogy az aktuális albérletünk is, és bár sok szempontból kicsit sem kívánkozom haza, de az elég sokat nyom a latba, hogy ott lenne segítség a páromon meg a védőnőn kívül, és lényegesen olcsóbb az élet. De azt nem tudom, hogy ha megszűnik a német lakcímem, akkor ott ugye már nem leszek jogosult semmire. Itt az ottani fizum alapján kapnék valamit? Tudjátok, hogy ilyen esetben hogy számolódik, és mennyire bonyolult intézni? Október 22-re vagyok kíírva, szept 11-től lennék német szabályok szerint szülési szabin. Nagyon gondolkodom, hogy hazajönnénk, aztán majd ha nagyobb a bébi vissza, ezzel megspórolva a német albérlet árakat.

2023. márc. 20. 19:21
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Hát én az EUs szabad munkaerőáramlásra, az EUs országok között átjárható nyugdíj és társadalombiztosításra, meg az átjárható munkanélküli segélyre alapoztam a feltételezést.

De nyilván elfelejtettem, hogy az eun belül is lehet vasfüggöny

2023. márc. 20. 21:55
 12/18 anonim ***** válasza:
16%
Szia!Javaslom, hogy vedd fel a kapcsolatot egy adótanácsadóval. A lehúzó válaszokkal ne foglalkozz, irigy és fogalmatlan itt a legtöbb ember. Ne alapozz rájuk
2023. márc. 20. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Jól értem, hogy semmilyen élő munkaszerződésed nem lesz a szülés napján? Németországban sem?
2023. márc. 20. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
89%
Ha korábban dolgoztál volna Németországban, majd a szüléskor munkaviszonyod lenne Magyarországon, akkor a németországi munkavégzést is beleszámolnák az idődbe. De így, hogy egyik országban sem lesz munkaviszonyod a szüléskor, így csak GYES jár.
2023. márc. 21. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Lesz munkaviszonyom, 6 hónapos szerződésem van ami Október 30-ig tart, és Szept 11-től kellene szülési szabin lenmem, de kérvényezni fogjuk, hogy hadd dolgozzak home office-ból. Okt 22-re vagyok kiírva.

Csak nem tudom a munkaszerződéssel mi történik, ha megszűnik a lakcímem. Meg ha akarok, akkor éves munkaszerződésem is lehet, csak ugyanez a lakcím kérdés. Még nincs aláírva, tehát elvileg szerződhetek én magyar szabadúszóként is, hogy itthon legyen befizetésem, csak úgy tudom azután megintcsak semmi mem jár. A munkámat nyugodtan tudom bárhol végezni, nem igényel személyes jelenlétet.

2023. márc. 21. 06:57
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Csed gyed akkor járna, ha a itthon az igenyléskor/szüléskor lenne bejelentett munkaviszonyod. Akkor beleszámitana a kinti munka. Amúgy nem.


Hugom is így tervezte, itthon nem kapott volna a gyes-en kívül semmit.

2023. márc. 21. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Nagyjából jól mondjátok, ennyire nem átjárható az EU-s rendszer, de azért valamennyire mégis.


Azt meg tudom csinálni, hogy hazajövök, és itthonról, egyéni vállalkozóként lesz 6 hónapos munkaszerződésem, és utána itthon szülök, így járni fog a csed is.


Vagy kint maradhatok alkalmazott, ha kint van lakcímem, akkor a német biztosító azt nem bánja, ha itthon szülök (intézi is a kórházzal a fizetést), és utalnak szülési szabira is pénzt, de csak addig a napig amíg megvan a kinti lakcímem.


Idáig jutottam könyvelő, meg oep meg Német biztosító alapján, egy adószakértővel még átbeszélem, de a tanulság, hogy 6 hónappal szülés előtt már kell tudni hol akarsz szülni, hogy ez működhessen

2023. márc. 21. 10:35
 18/18 A kérdező kommentje:
Ja igen, és a napokba viszont a CSED-nél beleszámít a munkavégzés Németországban, de az összeget nem ottani bevétel alapján fogják számolni.
2023. márc. 21. 10:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!