Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Németországi / ausztriai...

Nyipike kérdése:

Németországi / ausztriai építőiparban mennyire kihasználtak a munkavállalók?

Figyelt kérdés
Üdv. Elegem van a magyar építőiparból. Amire gondolok "ez az építőipar" dumával lekoppintják a munkást a minden hájjal megkent munkáltatók, akik fizetett ellenségnek nézik az alkalmazottat. Többek közt: állandó túlóra, rossz munkakörülmények, értsél mindenhez, ha arról van szó dolgozz saját szerszámmal, 10-12 órás munkával (+szombat) 800-1000 eurós fizetés, tapló bunkó kollégák (akik lehet nem is szakképzettek), dolgozz betegen, éves szabadságot felével élhetsz csak. Persze tudom, hogy ez a jelenség nem csak az építőiparra igaz. A kérdésem a következő: németországi / ausztriai munkavégzés tekintetében mennyire más a munkáltatói hozzáállás? Mert őszintén szólva elegem van, hogy itthon úgy kezelnek, mint ha Ausländer lennék.

#építőipar munkavállaló munkáltató munkajog külföldi munka németország ausztria #némeországi munka ausztriai munka külföldi munka fizetett ellenség munkáltatói kihasznállás #villanyszerelő villanyszerelés szakmunka szolgáltatóipar lakás ház családiház gyár gyári munka #ipar ausländer fizetett szabadság kollégák túlóra hétvégi munkavégzés alulfizetettség
2023. márc. 13. 13:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ugyan ez lehet, főleg ha magyar/török/arab egyéb bevándorolt építési próbálkozónak dolgozol. Annyi hogy ott 2000 eurót kapsz, nem csak ezret.
2023. márc. 13. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
50%
Azert itthon is talalni sztem mar olyan epitoipari céget ami komolyan megbecsüli a szakembereit.
2023. márc. 13. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Semennyire ugyanolyanok mint idehaza, csak te ott ezt magyarként szépnek látod, de egy ottani német ugyanolyannak látja mint te magyarként itthon.


Életem folyamán két embert is ismertem aki "német épitőiparba nyomta", az egyik alatt leszakadt az állvány (festő), csipőprotézissal lenyomorodott (már meghalt), a másik (izometriás csőszerelő), eltörte a karját valami vassal, azóta nem tud hegeszteni normálisan fogni, szóval csak "udvaros" munkákat vállal...

2023. márc. 14. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell találni azt a pár tényleg nagy epitoipari aki SAJAT munkaeronek felvesz, nem mindenfele utolsó kis alvallakozonak dolgozni. Ezek a tényleg nagy cégek minden eszközt adnak mar, teljesen hivatalosan bejelentve fizetnek mindent meg hasonlóak.
2023. márc. 14. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ne játszd ki a kulcsszavakat!
2023. júl. 30. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!