Ebben az esetekben mely hónapok alapján számítanák nekem a csedet?

Figyelt kérdés

október 4re vagyok kiírva


tehát vagy október 4től vagy szeptember 6tól kérhetem a csedet


Szeretném, ha a májusban kapott (áprilisi fizu) és a júniusban kapott (májusi fizu) beletartozzon. Ennek érdekében mely hónaptól menjek el táppénzre?



a kapott hónapot nézik vagy h melyik hónapra vonatkozik a fizu?



május, június, júliusban kapok nagyonn összeget (ezek az április, május, júniusi fizuk)


Köszönöm!


2023. márc. 23. 16:01
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%
Ezt úgy képzeld el, hogy van egy havi bevallás, amit a bérszámfejtők vagy pénzügyesek teljesítenek. Minden dolgozónak bevallják a bérét a következő hónap 13-ig. De ezek a bérek, hiába 13-án mennek be a hatósághoz, akkor is az előző hónap 1-től 30 vagy 31-ig tartó időszakról szólnak.
2023. márc. 23. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
és csed igénylésétől visszafelé hány napot nem vesznek figyelembe és aztán utána hányat figyelnek?
2023. márc. 23. 19:12
 13/24 anonim ***** válasza:
a csecsemőgondozási díjra való jogosultság kezdő napját közvetlenül megelőző harmadik hónap utolsó napjától visszafele számítva rendelkezik a jogosultság kezdő napján fennálló biztosítási jogviszonyában 180 naptári napi jövedelemmel, akkor csecsemőgondozási díj naptári napi alapját ezen 180 napi jövedelem figyelembevételével kell megállapítani, ha a biztosítási idő folyamatos.
2023. márc. 23. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
Ha teljesen jól értem, akkor október 1-ig próbáld meg bent tartani a gyereket 😂
2023. márc. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

nem, mert eszerint ha pl 28 nappal korábban igényelem, mint a kiírt dátum, tehát szeptember 6tól

3 hónapot visszaszámolva az június és annak a vége, tehát júni 30-tól nézik a jövedelmemet 180 napra visszamenőleg


júniban kapott fizu

májusban kapott fizu

áprilisban kapott fizu

márciusban kapott fizu

februárban kapott fizu

januában kapott fizu


és táppénzt kérhetek a kiesett hónapokra, tehát július-augusztus

vagy táppénzt úgy veszik, h ilyen eserben akkor ki sem vehetem, vagy az h befolyásolja?

2023. márc. 23. 20:19
 16/24 anonim ***** válasza:
Táppénzt nem vesznek figyelembe az ellátások megállapításánál. A táppénztől visszafelé mennek 3 hónapot és úgy keresnek 6 havi átlagot a CSED-hez, GYED-hez.
2023. márc. 25. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

uhh akkor ha táppénzre megyek augusztusban, akkor nem esik bele ez a 2 jó fizu majd

mert kiesik július, június, május


jól értem?

2023. márc. 25. 16:11
 18/24 anonim ***** válasza:
Ha szeptembertől igényeled, akkor nem lesz már benne a júniusi béred szerintem. (Augusztus, július, június, ha 3 hónapot mennek vissza.) Ha táppénzre mész, akkor főleg nem.
2023. márc. 25. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

akkor szüléstől fogom igényelni mindenképp


már csak az a kérdés, hogy a kiesett 3 hónap, amit nem számolnak, azpn időszakban lehetek táppénzen vagy a táppénz miatt tolódnak a nem számolt hónapok?

2023. márc. 25. 19:59
 20/24 anonim ***** válasza:
Táppénz miatt tolódnak a nem számolt hónapok.
2023. márc. 25. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!