Ez esetben melyik lenne számomra jobb megoldás? Szülés időpontjában tgyás szempontjából bejelentve kell lenni munkahelyen vagy esetleg munakügyin vagy az előző évek is számítanak?

Figyelt kérdés

Kislányom 2013.aug-ban született, előtte megvolt a két év, kaptam ugye minden ellátást. Azóta megszűnt az üzlet, ahol dolgoztam, de a cég maga nem, így gyes végéig bejelentve vagyok.

Most pedig kb. 6 hetes kismama vagyok és nem szeretnék végig csak gyest kapni. Tehát esetleg azt lehet, hogy megkérem a munkáltatót, hogy maradjak bejelentve? Bár ez gondolom nem érné meg neki sem, ill. nekem is fizetnem kéne az adókat magam után?

Vagy regisztrálok munkaügyin, de majd csak kb. szülés előtt egy hónappal kérem a 3 havi munkaügyi járulékot és akkor kapok vajon ismét gyást, gyedet? Vagy ezt nem lehet külön kérni? Ezesetben csak gyes-re leszek jogosult?



2016. aug. 29. 08:49
 1/10 anonim ***** válasza:

Ki etette meg veled, hogy csak gyes végéig vagy bejelentve?

Nem kell csinálnod semmit. Védett vagy, nem rúghat ki, a munkaviszony pedig él, mert a munkaadód nem szűnt meg, csak az egyik foglalkoztataai helye. Ugyanazt kapod a másodikra, mint az elsőre.

2016. aug. 29. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Még korábban megbeszéltük vele, hogy gyes végén intézzük a kilépési papírokat. Nem volt róla szó, hogy jön a tesó közben, nem is tudja. Miért tartana meg bejelentve, ha nem tud foglalkoztatni sehogy sem? köszi
2016. aug. 29. 10:32
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert nem rúghat ki, hacsak te fel nem mondasz. Ha esetleg van rá lehetőség vedd ki a felgyűlt szabikat és gyere el tp-re.
2016. aug. 29. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
52%

nem vagy védett ha leépítés miatt megszűnik a munkaköröd. neked megszűnt, gyes lejárt ha jól értem, elmúlt a gyereked 3 éves, így munkába kéne állnod.


de megdumálhatod vele, hogy te még maradnál, kiveszed a szabikat, aztán tp. igazából védett vagy, mivel terhes vagy, nem rúghatna ki, ha nem leépítésre hivatkozik. tp hozzájárulást kell fizetnie, ami a tp-ed 1/3-a. nem egy akkora összeg ami miatt 3 évig gyedet kéne kapnod ;)


egyébként tgyás már nincs, csed van helyette

2016. aug. 29. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Én is úgy gondolom hogy nem vagyok védett. Oké , esetleg megbeszélem vele, h mradok + tp utána, de a doki mi alapján fog táppénzre venni? Az nem csak olyan esetben lehetséges, ha veszélyeztetett vagy olyan a munkahelye stb.? És ha nem megy bele, akkor a szülés napján kell biztosítottnak lennem, tehát a munkaügyis dolog működhet? És akkor mi alapján nézik, hogy jogosult leszek-e csedre pl?
2016. aug. 29. 11:17
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
A terhesség ténye véd, mivel nem a cég szűnt meg, hiszen máshol is tudna alkalmazni. Tehát ha te nem mondasz fel akkor nem tud kirúgni. Még a "tömeges" létszámleépítéssel sem. Nálunk is ez volt, sőt már a cég is felszámolás alá került, csak a központi iroda van meg, tehát ha vissza akartam volna menni ténylegesen sehová nem tudna felvenni (a többieket már leépítették régen) és a munkajogász megerősített, hogy védett vagyok, szerencsére a felszámoló rendes volt és nekem úgy jött ki, hogy szabi + csed hamarabb kezdésével meg tudtuk oldani (tpre nem kellett jönnöm), de neked mindenképp kellene, mert még sok van hátra a szülésig.
2016. aug. 29. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Hagyjad, nem érti. Jól lesz neki a gyes us ennyi ésszel.
2016. aug. 29. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem egy foglalkoztatási hely szűnt meg, hanem az összes 3 üzlet,ami volt neki.. sehova nem tudnék visszamenni, akkor nem is lenne kérdés, mivel már mennék is.. Csupán azt nem értem, a háziorvos mi alapján fog kiírni táppénzre, ha nem vagyok veszélyeztetett stb..? Csak úgy a két szép szememért nem hiszem, hogy kiírna, vagy ez hogy működik? Erre válaszoljatok, köszi!!
2016. aug. 29. 19:02
 9/10 anonim ***** válasza:
A nőgyógyász javaslatára ír ki a háziorvos. Vele kell megbeszélni. Én mindkét terhességem alatt tp-n voltam, de persze nem ok nélkül.
2016. aug. 30. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, én is így gondoltam, hogy ok nélkül nem ír ki.. A "kedves válaszadó" nem érti, úgy látszik..

Akkor ez nekem nem fog működni így, semmi panaszom sincs egyébként.

2016. aug. 30. 11:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!