Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Meddig jár a gyerek tartás?

Meddig jár a gyerek tartás?

Figyelt kérdés

Amíg iskolába jár? Most 17 és nem jár.

Vagy 18 éves koráig?



2023. ápr. 25. 13:27
1 2
 1/11 babyboom567 ***** válasza:
97%
Miért nem jár egy 17 éves suliba?Mi lesz vele?Éhbérért fogja végigszenvedni a következő 40 évét, és nyugdíjasan meg éhenhal?
2023. ápr. 25. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ha itt van nálam az ő elmondása szerint jár. De sajnos utána jártam, és még tudtam hogy nem jár iskolába. Mikor szakmát választott is mondtam neki jól fontolja meg , nem úgy tett az anja rá erőltette , az pedig nem tetszik neki. Nem tudok rá hatni sajnos. De az anja sem dolgozik , az új férje tartja el úgy ahogy . Így ebből fog majd talán tanulni egyszer. Hiába kérem nézzen a jövőre, ő meg csak a buli haverjait látja maga előtt. Anja meg engedi .
2023. ápr. 25. 13:50
 3/11 anonim ***** válasza:
34%

Anja? 😂😂 nem az anyja?


Egyébként... suliba nem jár. Az anyjat szidod. Akkor miert nem veszed magadhoz és neveled meg?

Vagy az a megoldás, hogy nem fizetsz, aztán leszarod? Büszke lehetsz magadra.

Egyebkent de, kell... 17éves.

2023. ápr. 25. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
38%
Látom neked is csak 8 általános sikerült, az írásod alapján. Vagy az sem? Mitől tanulna az a szegény gyerek, mikor az "anja " sem dolgozik, az apja meg írni sem tud?!
2023. ápr. 25. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

El nézést kérek nem vettem észre hogy a telefon kí javította anyja helyett anjára .

Amúgy ha már kérdeztétek van érettségim. És suli után munka mellett szereztem szakmát is. Szüleim nem úgy álltak anyagilag , hogy suli után rögtön el végezzek egy szakmát is.

Amugy én a gyereket szeretném támogatni. Sajnos magamhoz nem tudom venni , most született kicsi , és nem férne el. Láthatás úgy van hogy jön jönnek két gyermek van a volt feleségnél egy fél napra . De a volt feleség elég abszurd dolgokat képes mondani . És gondoltam , ha rá ijesztek, hogy nem fizetek akkor utána talán észhez térnek. Ezért szerettem volna tudni . Na mindegy is . Itt a kérdésemre nem kapok érdemes vállaszt

Azért köszönöm szépen a kommenteket!

2023. ápr. 25. 14:54
 6/11 babyboom567 ***** válasza:
51%

a telefon csak értelmes helyes magyar szóra javít át.Olyan szó nincs hogy anja.Mindegy.

18 éves korig szerintem kell fizetned, de jobb lenne megkérdezned egy családjogi ügyvédet.

ülj le a gyerekeddel egyszer őszintén,mutasd meg neki, hogy mennyit keresel,hogy mennyi kiadásod van, hogy mennyibe kerül az élet.És hogy suli nélkül csak segédmunkái lesznek,nem fog telni neki semmire.

2023. ápr. 25. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Valami akkor el van állítva, mert értelmetlen szóra is át alakít néha. Köszönöm szépen babyboom567 !
2023. ápr. 25. 15:57
 8/11 babyboom567 ***** válasza:
27%

De komolyan, tételesen vezesd le neki,hogy mi mennyibe kerül.

itt van a mi havi listánk

Albérlet+ rezsi 165ezerFt

biztosítások 10ezer Ft

telefonszámla(ez csak az enyém,a férjemnek céges telója van)13ezerFt

bérlet 7500Ft

a gyerek bérlete 4400Ft

kölcsön 30ezer Ft (fel kellett vennünk 500ezer forintot,mert a férjemnek meg kellett a fogait csináltatni,ez az összeg a felső fogsorra volt elég)

kaja kb 100ezer/3fő/hó, de szerintem ettől többet költünk

internet+tv 6000Ft(ezt a csomagot 8 éve kötöttük, nincs már ilyen olcsó sehol)

a gyerek fejlesztése+vitaminjai kb 150ezer(na persze ezt nem lenne muszáj kifizeteni, csak akkor azzal azt kockáztatom, hogy nem lesz önellátó felnőtt korában,pedig a lehetőség megvan benne)

(én KATÁS vállalkozó vagyok, szóval 50ezer a kata,+iparűzési adó+felhasznált anyagok.Ezeket is ki kell fizetnem)

Magyaráz el neki, hogy most a tanulás ideje van, hogy utána ne szo...pjon évtizedekig.A haverok/barátok le fognak kopni pár éven belül,nem fogják kisegíteni,mert ők is ugyanúgy bajban lesznek,szo...pni fognak.

2023. ápr. 25. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 babyboom567 ***** válasza:
38%

És ugye ez az alap amit leírtam,most pl a gyereknek cipő kell, nekem is kellene de inkább cipészhez viszem az enyém míg javítható.A lakásban is egy csomó minden tönkre mehet,festeni is kell néha, volt amikor leáztunk, na azt muszáj volt megcsináltatni.A gyereknek ovis dolgok,tisztasági csomag,írószerek,füzetek/nyomtatott lapok 5-6ezer, itthonra is wcpapír,sampon ,tusfürdő,dezodor,kézfertőtlenítő stb,simán 15000 havonta az alapvető pipere.(ha pl normálisabb sampont akarunk használni, az ott kezdődik hogy 4000ft/500ml).

Aztán vannak szülinapok,névnapok, karácsony,húsvét stbstb.És azért néha kell gyógyszer,vitamin, stbstb.És van olyan is hogy taxival kell menni az ügyeletre,vagy egy viszkető bőrbetegséggel,vagy súlyos köhögéssel magándokihoz kell menni ,mert államiban, meg is dögölhetsz,mire időpontot kapsz.Illetve ő 17 éves kellene neki nyugdíjpénztár(ezt kb 20ezrrel kellene fizetnie),mert neki állami nyugdíja ezer százalék hogy nem lesz.

2023. ápr. 25. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Akkor próbálom először így levezetni neki . Ha nem tetszik neki akkor mondani azt , hogy nem támogatom öt. Es az anyjával is lelni, beszélni, hogy nem jó ez így.....
2023. ápr. 25. 17:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!