Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha van még egy gyerekem, nem...

Ha van még egy gyerekem, nem kérhetem a h csökkentsék a gyerek tartás díjat?

Figyelt kérdés
2018. aug. 2. 09:28
 1/10 anonim ***** válasza:
35%
Kétlem. Egyik gyerek se szenvedhet hiányt a másik javára.
2018. aug. 2. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
23%
Szerintem az én exem is erre játszik, ott is jön az új gyerek, a törvényről meg fingja nincs. De majd néz nagyot, ha eljön az idő.
2018. aug. 2. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én meg úgy tudom figyelembe vehetik. Úgy mint például ha van valakinek 5 gyereke, nem mehet gyerektartásra el az összes fizetése. Megvan hogy mennyi kell maradjon saját megélhetésre is.
2018. aug. 2. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

#3

Fizetés 50%-áig terhelhető a gyt. És minden gyerekre egyformán kell menjen.

2018. aug. 2. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
88%

Ha születik új gyermek, akkor a maximális gyerektartás, amit fizethet az a fizetésének 50%-ának arányosan ráeső része. Barátnőm tapasztalata alapján. Egy példa:


Fizetés 100 ezer Gyerektartás 50 ezer 1 gyermek után

Férfinak születik még egy gyermeke mástól, akkor fizetés továbbra is 100 ezer gyerektartás a 2 gyerekre lenne 50 ezer, tehát kérheti a csökkentést 25 ezerre és meg is kapja, mert minden gyereket egyenlőnek néz a bíróság. Ha még egy gyereke születik, akkor kérheti 16700-ra a csökkentését és ha a 3. is megszületik az új kapcsolatából, akkor változatlan fizu mellett kérheti és meg is kapja a 12500-ra való csökkentést.

2018. aug. 2. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
74%
Igen, így gondoltam a csökkentést ahogy az 5-ös. (3-as voltam)
2018. aug. 2. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,szerinte az nem gyerek ,mert nem belőle bujt ki.:))
2018. aug. 2. 10:02
 8/10 anonim ***** válasza:
68%

Ha a meglévő gyerekre a 20-25 %-ot fizeted, akkor nem csökkentik. Pont azért, mert a fizetés 50%-a lehet gyerektartás, és az 25-25%.

Azt pedig neked kellett volna előre mérlegelni, hogy el tudsz-e tartani két gyereket gond nélkül. Ha már most is sokallod a gyerektartást, akkor számolj utána, mennyibe kerül a második.

Persze lehet minden nőnél hátrahagyni egy-egy almot, aztán osztozzanak a rájuk eső 50 ezren, ahogy jól esik, de akkor ne az előző feleségeid rugdosd, ha nem tudja egyedül felnevelni.

Tipikus magyar édesapa: a gyerek csak nyűg, viszi a pénzt, de sebaj, majd megszületik az új és az jobb lesz.

2018. aug. 2. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Én el tudom tartani mind kettőt,csak ne állítsa már azt ,h ez nem gyerek.
2018. aug. 2. 12:56
 10/10 anonim ***** válasza:
66%

Te választottad, te csináltál neki gyereket, most pedig mocskolod. Neki se a gyerektartás a baja, meg neked se.

De ha ott is, itt is csak egy gyereket csináltál, akkor nem fognak csökkenteni, legfeljebb minimális mértékben. Azért kár a gyerekeden elverni a port, ha azt írod, hogy el tudod őket tartani.

Nem azért van a gyerektartás, hogy bosszút tudj állni az exeden.

2018. aug. 2. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!