Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A gyerek születése után...

A gyerek születése után milyen állandó költségek lépnek fel, illetve mekkora lehet a havi költségvetés a babára vetítve?

Figyelt kérdés

Gondolok itt a pelenkára, esetleg a tápszerre, stb...


Havonta mennyiből jön ki a most született baba eltartása?


Idővel hogy változnak ezek?



2018. márc. 30. 04:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Pelenka nálunk kb havi 10 000, tápszer az kb havi 12 000.

Ezenkívül max a ruha ami állandó költaég lehet. Az elején voltak nagyobb kiadádok mire mindent beszereztünk amire szüksége lehet. Későbbiekben az óvodára kell még számítani,aztán iskola.

2018. márc. 30. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
83%
A kislányom anyatejes, kb egy hiszas megy rá egy hónapban. 10-15E pelus és popsitörlő, a másik fele ruha, korának megfelelő játék, ilyesmik. Amíg hasfájós volt, havi 10E elment arra is. A nem kötelező oltásokat, ha beadatod, 20-30 ezer/vakcina, összesen 6 db (rota+agyhártya). Később az oltások kiesnek, de ruha folyamatosan kell, cipőből drága, h ne legyen problémája, oviban majd kaja, kirándulás, tisztasági csomag, stb, suliban ugyanez, plusz akkor már lesz igénye a költőpénzre neki is. 😊
2018. márc. 30. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
69%

Hát nem kevés :P

Igazából igénytől függ mennyi.

Ha neked megfelel a saját márkás pelenka/popsitorlo/kozmetikum,a használt ruha/vagy éppen kölcsön kapott akkor annyira nem sok.

Nekünk tápszeres lett a kicsi és hat napig volt elég egy doboz 2200,- tápszer.tehát Havonta az volt olyan 10.00\ Forint,plusz a pelenka is popsitorlovel 10.000,- meg egy két csörgö színes játék.

Ha nagyobb lesz akkor számíts rá h drágák a Játékok :D

2018. márc. 30. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
58%
Senki nem írja itt a tisztàlkodàsi, àpolàsi szereket. 😮 gondolok itt hintőpor, popsi krèm, baba fürdető. Ezek nem költsègek?
2018. márc. 30. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
94%

A tápszer növekvő, majd a hozzátáplálással lassan csökkenő költség. A csúcs nálunk 32 ezer volt egy hónapra recepttel. 9 doboz HA + 3 sűrítő refluxra (reflux nélkül 20 ezer lett volna).


A pelenka nagyjából állandó, mert bár egyre kevesebb kell, a nagyobb méret fajlagosan drágább. 10-15 ezer volt végig.

Popsitörlő saját márkásból egy ezres.

A fürdető.. ilyesmi nálunk nem volt sok. Az első tubus fürdetője kitartott több hónapig.


Ami tétel volt, az az etetőcumik (az üvegre), a játszócumik. 2 havonta teljes csere.


A ruhák ahogy egyre nő, egyre több. Cipőt kéthavonta kinövi. Egy pár jó (bőr, ortopédiailag helyes) 10-től indul.


És vannak még a "szerencsétlen" költségek, ami nem mindenkit érint, de jó felkészülni. Gyógyszer, gyógytorna, kezelések, vizsgálatok, amikre az állami rendszerben hónapos várólista van...

Nekünk így lett min. havi 100 ezer a kezdeti kötségünk.


És most be ne írja valaki, hogy "de erre kinek van pénze", mert egyszerű a válasz: annál a mi gyerekünk mára nem cserfes ovis lenne, hanem szobanövény.

2018. márc. 30. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
72%

Nem számottevő költségek, pláne hónapra lebontva...

Lehet több is és kevesebb is ha anyatejes. Pl. van olyan hogy kb 3 napig elég a 2000ftos tápszer. Számold ki egy hónapra. Pelus is babafüggő. Ha nem bír csak egyfajta(drága) pelust, akkor sokkal drágább mint ha sajat márkás használnál. Ruha babakorban nem vészes, ha adsz rá használtat is, később nehezebb kifogni. A cipők drágák amint elkezd járni és hamar kinövi. Akkor kezd el megint nagyot ugrani az összeg, ha elkezd közösségbe járni. Nem csak azért mert fizetni kell ilyen olyan pénzt, hanem mert több ruhája kell hogy legyen. Persze van olyan akinek rengeteg ruhája van, igy nem kell venni pluszban, de alapvetően felesleges annyi ruha. Na meg a másik ha beteg lesz. Nekünk rosszul indult az ev. Januar-február-marciusban 60efot hagytam a gyogyszertarban... Es amúgy nem beteges... Mi lenne ha vinni kellene fejlesztesre, vagy mondjuk csak ortoped cipot hordhatna, szemuveges lenne....

Alapvetően nem költök sokat a gyerekre,mivel még nem jár közösségbe. De kb havi 30-40 elmehet rá. Pelenka popsitorlo kb, tisztálkodás kb havi 10eft. Ruha kb havi 10eft. Van hogy semmi, van hogy tobb, ha cipot is veszek. Mert ugye meretvaltas ill. evszakvaltas is van. Havi 10e a jatek es egyeb elelmiszer, amit miatta veszek meg, ill.vitamin. Nem minden honapban ugyanannyi a kiadas. Multkor csak a futobicoval kimaxoltam a havi 10est. Van amikor semmit sem kap. Inkabb az még a nagyobb kiadas, hogy egy fizetes kiesik,hiaba a gyed, gyes, családi. Rezsink nem lett több miatta, inkább az elelmiszerre szánt összeg. Nem a nasi miatt, hanem hogy több mindent veszünk(zoldseg, gyümölcs) es tobbet főzök.

2018. márc. 30. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
87%

Ahogy nő a gyerek, normális családban egyre nagyobb költség, és a kirepülés a legdurvább.


Persze a családi témakörben látható, hogy egy 18-19 évest már gond nélkül lehet albérlőként tartani, akkor meg jövedelem.

2018. márc. 30. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
47%

Sok módon és okból lehet spórolni, lehet hogy szerencsés vagy, és szinte semmi extra igénye nincs a gyereknek, lehet, hogy rengeteg. Fél éves múlt a lányom, eddig így költöttünk:

Babaruhák, kiegészítők, krém, fürdető, popsitörlő - mind ajándékba kaptuk

Bútor: használtan 20 000

Babakocsi, autós hordozó, hordozókendő: 45 000

Mosható pelenka készlet: 40 000

Játékok: 40 000 (csak minőségi (főleg kézműves, fa) dolgokat veszünk, és egy csomó minden már megvan előre)

Étel: anyatej + blw, csak annyi a költsége, amivel többet eszünk

Gyógyszer: 2 megfázás - 8000

+ kicsit több villany és fűtés

2018. márc. 30. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
62%

"Persze a családi témakörben látható, hogy egy 18-19 évest már gond nélkül lehet albérlőként tartani, akkor meg jövedelem."


Te miről beszélsz? Én ennyi idősen még az érettségire készültem.. nem hogy elbérlőként tartottak a szüleim, de azt sem engedték, hogy év közben dolgozzam, mert sokat készültem a vizsgákra. Egyetem alatt már volt valamennyi keresetem, de abból sem a villanyszámlát fizettem... hanem max megvettem a bérletem

2018. márc. 30. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

#9 Normális családokban ez így működik (nálunk is), és megdöbbenve tapasztaltam, hogy hány szülő "tartja" albérlőként a saját gyerekét, nem engedi továbbtanulni, stb. Tudom, ez leírva a gyerektopikban eretnek dolog, mert a többségnek max. kisiskolás a gyereke, és még untyumpuntyum, de hát a többség így kezdte :D


Visszatérve a kérdésre, én csak azt akartam jelezi, hogy kisgyerek kisköltség, nagygyerek nagyköltség. Normális családokban. És amikor az ember gyereket vállal, akkor nemcsak a pelenkával kalkulál, hanem azzal is, hogy az a gyerek fog osztálykirándulni, szakmát tanulni, nyelvvizsgát tenni, esetleg egyetemre járni...

2018. márc. 30. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!