Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mikor mennek vissza az anyukák...

Mikor mennek vissza az anyukák dolgozni átlagosan?

Figyelt kérdés
Mennyi a gyereknevelési szabadság minimum és maximum. Ha egy alkalmazott elmegy szülni felvesznek valakit helyébe, vagy szétosztják a munkát a munkatársak között arra az időre?

2023. máj. 16. 19:34
 1/5 anonim ***** válasza:
55%
Komolyan ennyire tájékozatlan vagy?
2023. máj. 16. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%

Legtöbben 2 évesen adja bölcsibe.

Addig gyed van ami nem rossz pénz, a gyes meg 27 körül van csak

2023. máj. 16. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

3 éves koráig lehetsz fizetés nélküli szabin, de csak 2 éves korig jár a gyed, utána csak az a 26.000 Ft gyes. Aki megteheti, hogy otthon marad és jó neki így, az marad otthon 3 éves koráig.

Aki nem, az 2 éves kor körül visszamegy dolgozni, feltéve ha a gyereket felveszik a bölcsibe.

Az én gyerekem októberben lesz 2 éves, és nem vették fel a környező bölcsikbe, azóta is ezen agyalunk, kénytelenek leszünk maganbolcsibe iratni.

2023. máj. 16. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A gyed végén (két évig jár a gyed), vagy ha van bölcsis hely, akkor kicsivel előbb. Családban nálunk a többség úgy 1,5 éves kor körül ment vissza általában anyagi okok miatt, én valamelyest korábban.


Munkahelyemen is ez az általános, a 1,5-2 év. Kivéve ha valaki tervez zsinórban szülni, azok kivárják a gyest is, feleslegesen nem ugrálnak.


Most nem akarok nagy butaságot írni, de mintha országos szinten viszont csak az anyák töredéke, vagyis kevesebb mint fele állna vissza munkába a gyed lejárta után valójában, sőt jelentős részük a gyes után sem tud oda visszamenni, ahonnan eljött szülni. De most ennek nem kerestem utána.

2023. máj. 17. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Általában 2 éves kor után, már fentebb írták többen hogy miért. 25500 ft a GYES nettója, a harmadik évben ez hatalmas jövedelem kiesés annak aki munkahellyel rendelkezőként szült.

Én is 2 éves koráig maradtam itthon az elsővel, most a másodikkal lehet hogy addig sem fogok. :(

Mivel bölcsi nincs a településünkön, így beadni nem tudom, tehát részállásban fogok visszamenni és a férjem szabadnapjain 12 órázok.

2023. máj. 17. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!