Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy pilótának Magyarországon...

Egy pilótának Magyarországon átlagosan mennyit kell dolgoznia? Mennyi szabadideje van?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Pontosabban azt szeretném kérdezni első sorban pilótáktól, hogy marad e elég szabadidejük magukra és családjukra.

Illetve meg tudjátok mondani hogy egy hónapban hány munkanap van? Tudom hogy ez változó lehet illetve sok mindentől függ, csak egy átlagra vagyok kíváncsi.


Válaszaitokat előre is nagyon szépen köszönöm 😊



2019. febr. 12. 14:10
 1/9 anonim ***** válasza:
Milyen pilóta? Hobbi vitorlázó vagy sárkányrepülő? Esetleg kisgép? Vagy légitársaságnál? Katonai?
2019. febr. 12. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Jaj igen, azt le felejtettem, bocsánat.

Légitársaságnál, pl.: wizz air, vagy ryanair stb

2019. febr. 12. 14:18
 3/9 anonim ***** válasza:
én úgy tudom sokat. nemrég volt is cirkusz a szabadságok miatt
2019. febr. 12. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
És sokszor kell különböző országokban aludni, vagy van olyanra lehetőség, hogy olyan helyekre repüljön valaki, ahol nem kell éjszakáznia?
2019. febr. 12. 19:39
 5/9 anonim ***** válasza:
passz :D én kívülálló vagyok, de sokszor látok stewardesseket rohangálni bőröndökkel, szóval gondolom hogy vannak itt-ott alvások, nem csak repülőn dolgozóknak, hanem nemzetközi buszjáratokon dolgozóknak is (ezt konkrétan tudom)
2019. febr. 12. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az unokahugom a ryanairnél stewardess. A párja most lett pilóta. Bár nem itthon élnek, de kb a foglalkoztatás ugyanaz a cégen belül. Ők mivel 2 kisgyerekük van, csak "rövid fuvarokat" vállalnak. A nő kb 6-15 óráig dolgozik, a férje 9- változó ált napi 6-7 órát. Vannak kivételek, de általában így mennek, mert a gyerekeket nem tudják máskepp megoldani.
2019. febr. 14. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ez attól is függ hogy milyen szektorokban dolgozol.

Én sima napon 2-3 szektor (1 szektor az oda és vissza utat jelenti) lehet repülni.


Mondjuk egy bp-luton napi 2x fordulóval együtt kb 8 óra.

Vagy 3 rövid szektor,mondjuk 2 német és 1 olasz város.


Vagy hosszabb szektor, pl. baku és tel aviv. Ez egy szektor,de repülési és fordulási idő bőven kitesz 12-14 órát.

Hetente 4 napot dolgozom összesen.

2019. febr. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

tudod, hogy a repules nyelve az angol, ugye?

angol tudas nelkul ne almodozz pilota melorol

ha mar megy az angol, akkor pedig keress ra captain joe-ra a jutubon, o most lett FO (first officer - elsotiszt) egyik legitarsasagnal es tobb videot posztol a munkajarol, beosztasrol, egyeb tudnivalokrol

2019. febr. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Béke, nyugi, tudom hogy kell angol nyelvtudás hozzá 😂, már azért körül szimatoltam a téma körül.

Ha azonnal kizárom a pilóta hivatást az életemből, akkor biztos, hogy soha az életbe nem leszek az,engem viszont nagyon érdekel.

Angolból tavaly csináltam felső fokú nyelvvizsgát, plusz ugye mindenképp szükség lesz egy szaknyelvi, ICAO level 4 nyelvvizsgára is. Meg hát ugye ott van még az orvosi is.

Captain Joe-t ismerem, sok videóját lattam,csak úgy voltam vele, hogy azért valószínű nem lehet rá húzni egy az egybe az itteni körülményekre

Jövőre, ha minden úgy alakul, akkor el kezdem a mérnökinformatikus képzést, mert az még érdekel plusz kell egy biztos terv ha nem jönne össze utána a pilótaképzés.

Néztem a CAVOK-ot, ők például egy nagyon korrekt ajánlatot hirdetnek a honlapjukon.

2019. febr. 28. 14:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!