Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mi fog nekem így járni? Van...

Mi fog nekem így járni? Van egy heti 15 órás, és egy heti 20 órás állásom (külön munkáltatóknál)

Figyelt kérdés
Alkalmazottként dolgozom mindkét helyen, bejelentve. Év végén lesz az esküvőnk, jövőre szeretnénk az első babát. Így elesek a támogatásoktól? Érdemes lenne 8 órás munkahelyet keresnem?
2023. máj. 17. 12:14
 1/2 anonim ***** válasza:
Mindkét munkahelyet külön-külön vizsgálják. Ha megvannak a feltételek, akkor attól a munkahelytől megkapod az arra járó csed, gyed-et.
2023. máj. 17. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Az nem számít hány órás állás, az számít mennyi pénzt keresel vele. A csedhez és a gyed ez is csak az a feltétel hogy 365 napnyi tb-d legyen és a szülés időpontjában is biztosított legyél. Ha te heti 4 óra munkával megkeresel ugyanannyit, mint más heti 40 órával akkor pont ugyanannyi csedet és gyedet fogsz kapni.


Amire érdemes odafigyelni, hogy határozatlan idejű szerződésed legyen, mert ha határozott idejű és terhesség alatt jár le nem fogják meghosszabbítani, azaz nem leszel biztosított a szülés idején, és csak gyes fog járni. (igen mindent ki lehet játszani munkanelkülivel meg nem tudom mivel, az alap esetet nézzük az a legbiztosabb, ha határozatlan a szerződés)

2023. máj. 17. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!