Ebben az esetben nem fog járni CSED, GYED?

Figyelt kérdés

Első munkahelyem (7,5 év) elkerültem egy új munkahelyre, ahol 1,5 évet töltöttem (el kellett jönnöm, borzalmas volt - a főnök kikezdett velem - pszichiáter lett a vége).

Már pont a lombik programot kezdtük el.. Tehát alapból nehéz a helyzetem. Elkezdtem dolgozni (egy hónapja) egy olyan helyen, ahol egy év határozott szerződéssel vettek fel, csak szóban ígérték, hogy határozatlanra teszik majd.

A lombikot abba kellett hagyni, mert ugye hogy nézne ki, meg rögtön szabadságok stb. nem tehetem meg;(( A kérdés lényege: ha valami csoda folytán mégis sikerülne a baba, és nem hosszabbítanak mégsem, elesek minden járuléktól? CSED és GYED-től is? Köszönöm:(

Lenne egy hely most, ahova felvennének, ott a szokásos 3 hó után határozatlan és amúgy sem az lett it amit ígértek, persze akkor még jobban húzódik a dolog...



#GYED #CSED #határozott jogviszony
2022. dec. 23. 11:35
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szüléskor kell aktív munkaviszony vagy 45 napon belul legyen a megszűnés
2022. dec. 23. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Igen sajnos. Ilyen szempontból nem valami jó a rendszer.
2022. dec. 23. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Ne csak rövid távon gondolkozz. Fél év CSED-től elesnél, de a GYED-et a férjed is felveheti, és sokszor magasabb is, mintha anyuka venné fel. Viszont ha gyerek nélkül ilyen nehezen találsz normális, fix munkát, akkor gondolj bele, mi lesz majd egy folyton beteg kisgyerek mellett, ha nem lesz hová visszamenned.
2022. dec. 23. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!