Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Csed előtt vett ki vki betegsz...

Csed előtt vett ki vki betegszabadságot?

Figyelt kérdés

Egy előző kérdés kapcsán merült fel bennem is a kérdés…


Tudom, hogy nem korrekt, de mennyire szokás csed előtt betegszabadságot “kivenni”, majd utána menni 9es kóddal táppénzre?


Persze csak abban a hónapban, ami már nem képezi a csed alapját


2023. jún. 5. 12:11
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
72%
70×15=1050, 21×60= 1260, tehát a tappenzzel jobban jársz
2023. jún. 5. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Na ezt nem tudtam, hogy az hétvégére nem jár


Köszönöm az infót, hasznos volt!

2023. jún. 5. 14:13
 13/15 anonim ***** válasza:
69%

Ilyenkor hétvégén a teljes fizetése jár, hétköznap a fizetés 70%-a, viszont pénzben így is rosszbbul jár vele az ember.


1. A betegszabadságból vonnak járulékokat is, tehát ok, hogy a bruttó 70%-a,de abból a 15% szja-n kívül lejön 18,5% járulék is.

A táppénz az ugye a bruttó 60%-a, de abból csak 15% szja-t vonnak.


2. A betegszabadság beleszámít a csed és a gyed alapjába. Magyarul amikor számítják a 180 nap átlag fizetését arra a 15 napra csak a fizetés 70%-át veszik figyelembe. Azaz kevesebb lesz miatta a csed és a gyed. (Ha a szülés előtti 3 hónapban vagyunk akkor csak a gyedbe számít)

2023. jún. 5. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ezek nagyon hasznos információk voltak, valóban így nem sok értelme van ezzel játszani


Maradok az időarányos szabadság és a 9es kódnál


Gyed-nek egyébként 241 ezer a teteje nem? Tehát nálam sztem ez nem releváns

(Átlag brutto 850-880 ezerre jön ki a havi bérem)

2023. jún. 5. 21:40
 15/15 anonim ***** válasza:
Ha ennyi a béred akkor miért akarsz játszani az ellátásokkal?
2023. jún. 6. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!