Hogyan kell visszamenni dolgozni gyed után?

Figyelt kérdés

Fiam július közepén tölti be a 2t, szeptemberben kezdi a bölcsit. 2 hét a beszoktatás.

Elvileg 36 nap szabim van a bérpapírom szerint.

Júliusban megkapom az utolsó teljes havi gyedet. Aztán augusztusban gondolom a negyedét plusz a gyes 3/4.

A 36 nap Szabi majdnem 2 hónap ha minden igaz , a legjobban úgy járnék ha augusztus 1től lennék szabin szeptember huszonvalameddig, jól gondolom? A berpapiron az a 36 nap az 7 hét?

(Nem kell lehurrogni. Ha nem tudsz válaszolni segítő szándékkal, pls gorgess tovább)


2023. jún. 30. 20:26
 1/8 anonim ***** válasza:
87%
Vedd fel a kapcsolatot a munkahelyed személyügyesével, nekem ő segített mindenben szabikat kiszámolni, meg hogy kinek mit hogyan kell jelezni, elintézni. Szetinrem egy kicsit minden cégnél más.
2023. jún. 30. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Derjaderja ***** válasza:
57%

Egy módon tudod csak csinálni.

A beszoktatás első napjától kiveszed az összes szabit. Amikor lejárt, mész dolgozni.

A szabi idején viszont már kasz fizut.

2023. jún. 30. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Derjaderja ***** válasza:
64%
Bár igazad van, azt vsz lehet, hogy fizetés nélküli szabin vagy augusztusban.
2023. jún. 30. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az én fiam is júliusban tölti a kettőt és ősszel kezdi a bölcsit. Nálatok tuti a szeptember elejei kezdés? Nálunk két hét múlva lesz szülői, ott fogják lemeccselni egymás között az anyukák, hogy melyik gyerek mikor kezd, és mivel minden héten csak egy új gyerek szokhat be, lesz, aki csak október végére kerül sorra.

Az én munkahelyemen elvileg 60 nappal korábban kell jelezni, ha vissza akarok menni, a biztonság kedvéért már szóltam, hogy július közepén tudom meg a dátumot, de számoljanak velem ősszel. Aztán majd ha már tudom, mikor szokik be a gyerek, onnan elkezdek visszaszámolni, hogy mikortól kezdem majd kivenni a szabimat (nekem is 30+ napom van).

2023. jún. 30. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Épp építjük be a tetőteret úgyhogy nagyon nem szeretnék penz nélkül lenni. Csak amennyit muszáj.

2en mennek szeptembertől, már beszéltük a vezetővel, hogy én még nem tidom a dátumot, amikor munkába állok. Úgyhogy egyenlőre szóba jöhet, hogy 1 vagy 2 héttel később kezdi. De ahogy néztem 2en lesznek szeptembertől, a tobbiek alapból októberben, novemberben, januárban kezdik..

2023. jún. 30. 22:24
 6/8 babyboom567 ***** válasza:
100%

A bölcsi beszoktatás ELVILEG 2 hét,de pl az unokatesóméknak 3 hónap volt, mert többet volt beteg a gyerek,mint a bölcsibe+őszi szünet+ téli szünet!gondozásmentes nap stbstbstb.

Az én kisfiam november közepéig,1 napot sem hiányzott,mondták is ,hogy ez extrém ritka.Na utána csak belefutottunk egy 2 oldali tüdőgyulladásba,hogy másfél hónapig nem is járt bölcsibe,és még másfél hónapig köhögött.(a covid óta meg köhögéssel sem veszik be).

Szóval ezt azért kalkuláld bele,hogy nem olyan könnyű a bölcsis időszak.

2023. júl. 1. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyi szabid van, és kell a pénz, akkor az augusztusi szabadságtöltés jó opció lehet.
2023. júl. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Azt tényleg kalkuláld bele, hogy nagy eséllyel beteg lesz a gyerek a beszoktatás alatt vagy utána. Nálunk 1,5 hét beszoktatás után betegedett le először, de a többi új gyerek is kidőlt kb. 2 hét után. Január 30-al kezdtük a bölcsit, nekem március 1-én kellett volna először munkába állnom. Március 16-án sikerült először bejutnom a munkahelyemre, a szabim addigra elfogyott és táppénzzel indítottam..
2023. júl. 1. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!