Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Lassan két éves a lányom, pár...

Lassan két éves a lányom, pár hónapot még ki tudunk húzni, de GYES mellett muszáj lesz bölcsibe adnom és visszamennem dolgozni. Hogyan lehet ezt feldolgozni?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy muszáj, mert a megélhetés múlik rajta, de annyira szeretem vele tölteni az időt, nem tudom, hogy lelkileg hogyan fogunk megbirkózni ezzel. Ki hogy tette túl magát ezen?
2023. máj. 3. 13:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen. Vagy a bölcsi, vagy az anyagi gondok🤷🏻‍♀️ Inkább adom bölcsibe, mint azon sakkozzak, tudom-e normálisan etetni, ruházni, megfelelő ellátást biztosítani neki.
2023. máj. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
94%
Én is szomorú voltam, számoltam a napokat, hogy mennyi van még ,,közösen" hátra, és sírtam, amikor kiderült, hogy felvették. És most olyan jó dolga van, szeret járni, sokat fejlődött a bölcsiben, és most jöttem rá, hogy nekem is hiányzott egy kicsit, hogy ne 0-24-ben vele legyek, hanem valami felnőtt dolgot is csináljak. Persze mind mások vagyunk. Csak pozitívan állj hozzá, azt érezze rajtad, hogy mennyire jó dolog vár rá, mesélj előtte sokat a bölcsiről, akkor nem lesz nehéz az elválás annyira.
2023. máj. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
88%

2 évet lehettél vele, ez csúcs, erre gondolj.


Ahol én élek, 1 év az anyasági szabadság. Sőt, mivel komplikációk voltak, terhességmegtartási betegszabadságra kellett mennem, így csak 11 hónap jár - ennyit lehetek a gyerekemmel, utána vissza a munkába.

Tudom, minden kevés, de innen nézve a 2 év valami eszméletlen jó dolognak tűnik.

2023. máj. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Gondolj arra, milyen jó, hogy van hova visszamenned dolgoznim
2023. máj. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
76%

2 éves már, nem pólyás baba. Ha most így viszonyulsz hozzá, egy év múlva, amikor óvodába menne, akkor is gondod lenne ezzel.

Márpedig a gyereket csöppet sem segíted azzal, ha így állsz hozzá. Csak nehezebb lesz a beszoktatás, ha érzi (mert megérzi!) rajtad, hogy te sem akarnád otthagyni a bölcsődében.

2023. máj. 3. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
66%
Mit kell ezen feldolgozni? Adottak a körülmények, ahhoz kell alkalmazkodni.
2023. máj. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A gyermekem felé nem mutatom a félelmemet, igyekeszem összeszedni magam. A reális részével én is tisztbában vagyok, az érzelmiben kértem segítséget. Köszönöm annak, aki ennek tükrében válaszolt
2023. máj. 3. 16:08
 8/12 anonim ***** válasza:
81%
Az én lányom imádja, a bölcsit. Reggel már pizsamában ül a babakocsiba, annyira várja, hogy mehessen.
2023. máj. 3. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
89%
Fogd fel kalandként. Lehetőséged lesz neked is valami mást csinálni, neki pedig nyitni a világ felé. Ez megkerülhetetlen, tulmkell esni rajta. Nem lesz semmi baj, nem veszíted el, sőt értéke lesz az együtt töltött időnek.
2023. máj. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én teljesen megértelek. Nagyon rosszul viseltem 5 éve a nagynál, akárhogy is, még annyira pici. Részállásban mentem vissza. Most 5 hónapos a picikém, már eszembe jutott mit éreztem amikor 2 éves lett a nagy és mennem kellett dolgozni, összeszorul a gyomrom hogy fogom viselni. De ez van. Nekem 12 órás a munkarendem részállásban is.

És nem, nem ugyanaz mint amikor oviba megy. Azt már sokkal könnyebben viseltem mert nagyobb volt.

Szóval próbáld nem mutatni előtte amit érzel akármennyire szorongsz is. 1 év lesz ilyen nehéz, utána könnyebb.

2023. máj. 4. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!