Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » GYES lejárta után biztosítva...

GYES lejárta után biztosítva vagyok még?

Figyelt kérdés

Jún. 13.án töltötte a gyermekem a 3 évet. Erre az utolsó 1 évre apa vette igénybe a GYESt neki utalták. Nekem már csak a családi pótlékot utalják. Most jutottam el oda hogy egy teljes laborvizsgálatra el tudnék menni de anyósom azt mondta direkt nem szólt de szte be kellett volna már jelentkeznem a munkaügyi központba álláskeresőnek. Nem vagyok már biztosítva tuti nincs a tb rendezve. Abban az időszakban amikor a GYED extrát kapta apa 6 hónapos kortól 2 éves korig nekem be kellett fizetnem a tbt visszamenôleg mert akkor ugye a GYES nem járt. Hol tudom megnézni hogy biztosítva vagyok vagy sem? Én úgy tudom 45 napig még igen de ki tudja változott e azóta.

Mikor jelentkezzek be a munkaügyibe? Szeptembertől tervezek dolgozni mert megy oviba a gyerekem. Illetve az önéletrajzba hova kell írni, hogy házas vagyok és van 1 gyerekem? Ezt bele kell írni amúgy? Meg azt is fel kell tüntetni hogy 3 évig GYESen vtam?


2023. júl. 26. 13:23
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

"Apa számlaszámára lett utalva"


De ki igényelte????

2023. júl. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
80%
Most nem azért, de ha GYES előtt a GYED extrát is apa igényelte, akkor a kérdező abban a másfél évben se volt biztosított, nem?
2023. júl. 26. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

12!


"Abban az időszakban amikor a GYED extrát kapta apa 6 hónapos kortól 2 éves korig nekem be kellett fizetnem a tbt visszamenôleg mert akkor ugye a GYES nem járt. "

2023. júl. 26. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

#13! Ja, bocs, igazad van. Mire végig olvastam a válaszokat, azt elfelejtettem 😁

#12

2023. júl. 26. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
De ilyenkor miért szokták apukák igényelni amúgy? GYED-nél tudom,hogy ha több az összeg szokták,de a gyes az fixen annyi amennyi. Vagy csak én vagyok értetlen?
2023. júl. 26. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
82%
Van speciális eset,amikor érdemes apukának. Például ha Gyod-ra jogosultak a szülők a gyermek után. Mert ha ugyanaz a szülő igényli a gyod-ot és a gyes-t is, akkor a gyes összege levonódik a gyod-ból. De ha az egyiket az anya, másikat az apa igényli, akkor mind a két összeget megkapják teljesen. De nem hinném, hogy itt ilyesmiről lenne szó.
2023. júl. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
75%
Mondjuk eleve nem lehet így gyermek utan jaro ellátásokat igénybe venni, utolsó
2023. júl. 26. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
68%
Nem, nem lehet a gyodot és a gyest így megosztani. Egy gyerekre csak az egyik szülő kaphat ellátást. Ha gyest is kap a szülő, akkor annak az összege levonódik a gyodból. Sajnos érintettként már utánajártunk. ☹️
2023. júl. 26. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
62%
Mi is most jártuk végig az utat, és lehet. Mi sem tudtuk, míg az Államkincstárnál nem világosítottak fel minket. De le is van írva, hogy ha egyik szülő gyod-ot igényel, a másik igényelhet ugyanazon gyerekre gyest.
2023. júl. 26. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
6 hónap nemfizetés után nem törlik a TAJ számot?
2023. júl. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!