Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » GYES lejárta után biztosítva...

GYES lejárta után biztosítva vagyok még?

Figyelt kérdés

Jún. 13.án töltötte a gyermekem a 3 évet. Erre az utolsó 1 évre apa vette igénybe a GYESt neki utalták. Nekem már csak a családi pótlékot utalják. Most jutottam el oda hogy egy teljes laborvizsgálatra el tudnék menni de anyósom azt mondta direkt nem szólt de szte be kellett volna már jelentkeznem a munkaügyi központba álláskeresőnek. Nem vagyok már biztosítva tuti nincs a tb rendezve. Abban az időszakban amikor a GYED extrát kapta apa 6 hónapos kortól 2 éves korig nekem be kellett fizetnem a tbt visszamenôleg mert akkor ugye a GYES nem járt. Hol tudom megnézni hogy biztosítva vagyok vagy sem? Én úgy tudom 45 napig még igen de ki tudja változott e azóta.

Mikor jelentkezzek be a munkaügyibe? Szeptembertől tervezek dolgozni mert megy oviba a gyerekem. Illetve az önéletrajzba hova kell írni, hogy házas vagyok és van 1 gyerekem? Ezt bele kell írni amúgy? Meg azt is fel kell tüntetni hogy 3 évig GYESen vtam?


2023. júl. 26. 13:23
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Te nem voltál gyesen, ha a férjed volt...
2023. júl. 26. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Tehát nem voltál biztosítva, fizetned kellett volna ez alatt az idő alatt is
2023. júl. 26. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
93%

Egyes, nem lehet hogy arra gondol, hogy a férj bankszámlájára kérték, de az ő nevén volt? Vagy nem tudom, nem létezik hogy valaki azt sem tudja ki van gyesen. A gyed extra alapján gondolom, csak elmondta nekik valaki hogy a gyest nem érdemes az apának felvenni.


Ha én tévedek, akkor viszont minimum egy éve nincs biztosítva a kérdező.

2023. júl. 26. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Hú, ez így egy kicsit kusza! Te nem voltál 3 évig gyes-en, hiszen előbb apa volt gyed extrán, aztán meg ő volt gyes-en, ezt írtad. Neked a tb-t minden egyes hónapra be kell fizetni, amikor te "munkanélküliként" otthon voltál. Esetetekben buta dolog volt, hogy apa kapta a gyes-t, mert így csak annyit értetek el, hogy ugyanazt a "giga összeget" kaptátok és neked még a tb-d sem volt fizetve...

A nav-nál kérdezz rá, de szerintem arra az 1 évre is visszamenőleg ki kell fizetnetek és akkor leszel biztosított.

2023. júl. 26. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Az igénybe vette nálam azt jelenti, ő igényelte, saját néven, saját jogon
2023. júl. 26. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Mivel apa vette igénybe a gyest, így az elmúlt egy évben neked nem volt rendezve a tb-d. A nav-ban tudsz érdeklődni, hogy miként tudod kiegyenlíteni a tartozást, és fizetni újra a tb-t, míg nem lesz munkaviszonyod.
2023. júl. 26. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Jogos, de akkor ő egy percet nem volt gyesen...
2023. júl. 26. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Apa számlaszámára lett utalva
2023. júl. 26. 13:49
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
De ki igényelte? Az mellékes kinek a számlájára megy a pénz. Az a fontos, hogy kinek a neve alatt lett megigényelve.
2023. júl. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 babyboom567 ***** válasza:
100%
Ha a férjed volt gyesen,akkor jól megszívattátok magatokat, mert ebből a nevetséges összegből még tb-t is fizetned kellett volna(vagy visszamenőleg fizetned kell.)És ha ez a helyzet, akkor kb egy éve nincs tb-d.
2023. júl. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!