Ki vette fel az családi adókedvezményt, anya vagy apa?

Figyelt kérdés
Nálunk a párom szeretné felvenni, de szerintem jobb lenne ha én venném majd fel, én jobban be tudom osztani.

2023. szept. 14. 22:09
 1/8 anonim ***** válasza:
87%
Jesszus. Nem közös kasszán vagytok?
2023. szept. 14. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
55%
Az én számlámra szoktuk visszaigényelni, de közösen döntünk a sorsáról (ami általában az, hogy megy a közös megtakarításba).
2023. szept. 14. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
47%

A férjem veszi fel a családi adókedvezményt, én meg az emelt családit és a gyest (autista a lányunk).

De mi közös kasszán vagyunk. Ami azt jelenti, hogy a nagyjából azonos fizetésünkből meghatározott összeget felveszünk minden hónapban,az megy egy dobozba. Az a havi pénzünk. Ami azon felül marad a kártyán,az pedig marad is ott,az egyebeket abból fizetjük.

2023. szept. 14. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
55%

Nálunk nincs olyan, hogy én jobban be tudom osztani vagy az én pénzem te pénzed... Minden közös, mindent közösen veszünk.


Apa veszi igénybe, mivel én a 30 év alatti anyák kedvezményével kimaxolom az adóvisszatérítést. Ha 30 felett lennék akkor is egyszerűbb ha ő veszi igénybe, ő fixen dolgozik, ha én venném igénybe fél évente adhatnám be újra a papírt, mert először még a munkahelyemen kellett, aztán hogy a táppénzből is visszakapjam külön kellett volna a kormányhivatalhoz beadni, CSED igénylésnél megint, gyed igénylésnél megint, ha nem megyek vissza dolgozni amikor betölti a 2-őt akkor amúgy is át kellene vennie apának, mert a gyesből nem vonnak adót, aztán ha vissza megyek dolgozni a munkahelyemen megint papírozás.

A férjem minden év elején minden papírt megkap egyben a hr-től, csak aláírja és nincs több gond vele.

2023. szept. 14. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
23%
A férjem. Azért attól a negyven ropitól nem szaladunk a falnak hogy komoly formában be kelljen osztani.
2023. szept. 15. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
85%

Nálunk év közben egyikünk sem

Az adobevallással kérem vissza magamnak.

(Csak azért, mert férjemét a cég megcsinálja, de ott nem foglalkoznak azzal akinek kedvezménye van, ő csináltassa meg ahol akarja).

Én minden évben magamnak csinálom az adóbevallásom. Így férjemével nem extrázunk, hanem beírom azt a plusz 3 számot a sajátomba.


A pénz 1 összegben megy a közös számlára. Amit kb közösen költünk el.

2023. szept. 15. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
71%
Én szoktam egyben visszaigényelni. És minden évben az megy a nyaralásba. Szóval együtt költjük el családilag.
2023. szept. 15. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
45%
Az adókedvezményt a férjem veszi fel, a családi pótlék és a többi az én számlámra megy. Igaz, mindketten be tudjuk osztani a pénzt, ezzel az oldalával nincs gond.
2023. szept. 15. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!