Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Nem nagyon értem ezt a dolgot...

Nem nagyon értem ezt a dolgot a csed/gyed igényléssel kapcsolatban, valaki tapasztaltabb?

Figyelt kérdés

Nagyjából karácsony körülre vagyok kiírva, úgy beszéltem meg, hogy dec 1-től mennék szülési szabira.

Voltam a HR-en, persze-persze majd segítenek meg minden, de nekem kelett szólnom, hogy már 4 héttel korábban meg lehet igényelni a csedet (+gyed gondolom), így kicsit még jobban utána jártam, és a sok infó elbizonytalanít.

Megtaláltam a nyilatkozatot az igényléshez, viszont ott rögtön kéri a gyerek nevét és születési idejét, amit nyilván nem tudhatok előre. Ezt üresen kell akkor hagyni?

Plusz, amikor megszületik, nyilván akkor kapom meg az anyakönyvi kivonatot. Ezt milyen módon csatolom hozzá, ha akkor már majdnem egy hónapja jogosult lennék a csed-re? Ha jogosult vagyok, akkor meg is kapom, vagy csak ha van "bizonyíték" a szülésre?

Nem akarok tudatlannak tűnni, csak nem egészen világos. Bármi egyéb tanácsot köszönettel fogadok!



2023. okt. 9. 15:01
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Azt a részt üresen kell hagyni és a gyerek születése után újra be kell adni ugyanazt a papírt csak már a valós, meglévő adatokkal kiegészítve. A csedet attól még meg fogod kapni arra a 4 hétre is, amikor még a pocakban lesz a baba
2023. okt. 9. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
20%

Egyben is le tudod adni az igénylést CSED-re és GYED-re, ha van ügyfélkapud, online is, nekem azonnal meg is jött a határozat az elfogadásról.

A gyerek adatait üresen kell hagyni, ha szülés előtt igényled.

Megkapod előtte is a CSED-et, nem csak ha megszületik.

2023. okt. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi! Van ügyfélkapum, lehet rossz helyen néztem, de nem találtam csed/gyed igénylést... a segély, juttatások/családtámogatás pont alatt találtam anyasági meg családi pótlék eljárást, de csedet nem.
2023. okt. 9. 15:15
 4/10 anonim ***** válasza:
87%
Én úgy tudtam, hogy a munkahelyen keresztül kell megigényelni. Ők adják le a kérelmet.
2023. okt. 9. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
80%

Egyben is le tudod adni az igénylést CSED-re és GYED-re, ha van ügyfélkapud, online is, nekem azonnal meg is jött a határozat az elfogadásról.


Te valamit nagyon benéztél. A foglalkoztató igényli. Amiről azonnal jön, az az anyasági.

2023. okt. 9. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
87%
Kérdező, kitöltöd az igénylést a gyerek adatai nélkül, leadod a mtatónak. Ha megszületik, scannelve elküldöd neki az akvit, nincs több teendőd.
2023. okt. 9. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a válaszokat!
2023. okt. 10. 08:43
 8/10 anonim ***** válasza:
49%

#5


Félig-meddig. Az valóban mégis az anyasági volt, de én a GYED/CSED igénylést is itthonról csináltam magam, ügyfélkapus belépési adatokkal, mert állami cégnél vagyok, és nekem a MÁK bérszámfejt.

Az anyakönyvi kivonatot is magam töltöttem fel.

2023. okt. 10. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
8, állami cégnél se tudod igényelni,csak a nyilatkozatot töltöd, ssemmi mást...
2023. okt. 10. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ész-ész hova mész... Nyilván amit nem tudsz mert nincs róla adatod, azt utólag kell csatolni. Ez miért nem logikus?

28 nappal korábbi igénylésnél a várandósgondozási könyv 1.és 7. oldalát is kell csatolni, illetve a táppénz zárását előző nappal (ha voltál tp-n).

2023. okt. 13. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!