Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Nem akarnak visszavenni a...

Nem akarnak visszavenni a munkahelyemre, ilyenkor mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Augusztusban szóltam, hogy szeptembertől kezdjük a bölcsit, szeretném elkezdeni a szabikat és visszajönni. A főnökommel meg is beszéltem, hogy részmunkaidőbe térnék vissza és hogy hogyan tudnek dolgozni ( elég rugalmas a munkaidő, ez nem probléma itt.)

Most elment október fele, és egymásnak dobálja a labdát a vezetőm a területi képviselővel, és még mindig itthon ülök a 34 nap szabimmal, a gyerek bölcsiben, én meg kemény 25000 ft-ot kapok, a bölcsi meg havi 40 ezerbe kerül 😅

Mit kellene tennem? (Azon kívül hogy felmondok)

Nem a pénzről van szó, ne erre felè menjünk el.

Jövő júliusban lesz a 3 a fiam.


2023. okt. 16. 10:33
 1/6 anonim ***** válasza:
92%

Nem teljesen értem a problémát ;).


A szabikat kötelező kivenned, ha arról beszélsz, amikor otthon voltál a babával. Utána tudsz dolgozni. Mondjuk az jó kérdés, hogy miért nem kaptad meg a szeptemberi fizud, hiszen az járna.


Első körben ki kéne deríteni, hogy milyen státuszban vagy most. Írásban adtad be a kérvényt, hogy vegyenek vissza? Nagyon nem tudsz pattogni, mert ha nem vagy terhes, akkor elvileg kirúghatnak ugyanúgy, ha nincs elég munka.

2023. okt. 16. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

"Augusztusban szóltam..."


Írásban, mégpedig tertivevenyes ajánlott küldeményként elküldése bejelentés, hogy október 23. nappal visszatérsz és a munkádat a bennmarqdt szabadságod kivételével kezded meg.

2023. okt. 16. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Ok. Akkor ezt fogom tenni.

Érdekes mert miután beszéltem a közvetlen fonokommel, pár hét múlva felhívtam a hr-t, és ők is azt mondták hogy a ter.képviselő fog keresni a pontosz szamával a bent lévő szabijaimnak.

Na vele személyesen is beszéltem kb egy hónapja és semmi. De akkor írok nekik egy ajánlott levelet, azzal már kell kezdeniük valamit.

Van munka, folyamatosan keresik az embert (kereskedelmi multi). Hogy terhes vagyok-e, majd jövő héten derül ki.

2023. okt. 16. 11:19
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Bejelentetted hivatalosan, írásban, hogy 30 nap múlva vissza kívánsz térni és kéred a szabid kiadását? Ha igen, akkor nem tologathatnak, már szabin kéne lenned (amire kapod a fizetésed) és kezdhetnél dolgozni.
2023. okt. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nem jelentettem be írásban, a hr-en azt mondták, ha a boltvrzetőnek szóltam, nekem nincs más teendőm. Ők inzézkednek a területi képviselővel.

Átvertek. 😁

A héten írok nekik.

2023. okt. 16. 12:08
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlenül tudatos átverés ez, de sajnos így neked semmi nincs a kezedben ami alapján érvényesíthetnéd a jogaidat. Ezért kell mindiiiig írásban bejelenteni, függetlenül attól, hogy hr-es Rozika mit tanácsolt. Neki tök mindegy, te viszont pénztől esel el.

Mindenképpen pótold a papírt, kérd a fizetés nélküli szabi megszűntetését 30 nap múlvára és így kötelesek lesznek intézni a papírjaidat, nem tologathatják az ügyedet. Ha esetleg idő közben mégis számítanának már rád előbb a szóbeli bejelentésed miatt, akkor majd kérik a papírodon a dátum módosítását esetleg. Ez már nem baj, a lényeg, hogy visszavegyenek végre. :)

2023. okt. 16. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!