Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Vissza kell mennem dolgozni,...

Vissza kell mennem dolgozni, anyagi okok miatt! Lemondanám a Gyedet! A férjem maradna otthon a gyerekkel, neki újra kell igényelni és az ő jövedelme után kapja majd? Hogy van ez?

Figyelt kérdés

#GYED #Anya vissza megy dolgozni
2023. okt. 30. 15:04
 1/3 anonim ***** válasza:
93%

Igen, ha ő igényli, akkor az ő jövedelme után kapja.


Másik lehetőség, hogy te maradsz GYED-en, plusz dolgozol, de a férjed marad otthon és fizetitek rá a tb-t. Ki kell számolni, melyikkel jöttök ki jobban.

2023. okt. 30. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A férjem fizetése magasabb volt amikor én is dolgoztam még. És amúgy sem volt kérdés hogy én maradok itthon. De most úgy alakult hogy én többet keresnék. Viszont neki többre jönne ki a gyed mint nekem akkor. Csak nem tudtam hogy ez így megoldható e.
2023. okt. 30. 15:21
 3/3 babyboom567 ***** válasza:
80%
A férjednek is meg kell felelni a feltételeknek.
2023. okt. 30. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!