Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Reális ennyi bent maradt...

Reális ennyi bent maradt szabadság?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Lassan 2 éves a gyerekem de már 20.hetes terhesen eljöttem a munkából, most mennék vissza. 28nap szabadságom maradt bent ez realis? Nem többnek kéne bent legyen? És ezt ha vissza megyek dolgozni mind ki kell vegyem 2 hónapon belül azt mondták. De akkor erre az évre hogy lesznek még szabadságaim?


2023. okt. 30. 16:21
 1/6 anonim ***** válasza:
94%

"Az anyasági ellátások ideje alatt az anyukának a következő időszakokra jár a szabadság:


a CSED folyósításának idejére

a GYED első fél évére

A GYED idejéből a fennmaradó időszakra, valamint a GYES folyósításának időtartamára nem illeti meg az anyukát szabadság.


Az anyasági ellátások alatt felhalmozódott, valamint az esetlegesen szülés előtt bent ragadt szabadságokat a visszatérést követő 60 napon belül ki kell venni."

2023. okt. 30. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Az 1-es leírta a lényeget. Csak a felhalmozott szabadságaidat kell kivenned rögtön, az aktuális évi arányos szabadságod nem. (Abból 7 nappal te rendelkezel).


Tehát ha 2024.január 1-től mész vissza akkor először ki kell venned a felhalmozott 28 nap szabadságot, de a 2024-re járó éves szabadságodat nem, az még ezen felül huszonvalahány nap. (Attól függ hány éves vagy, hány gyerek stb.)


(Ha nem pont januártól, hanem mondjuk márciustól mész vissza akkor az éves szabadságod március-december közöttre arányosított részét kapod 2024-re.)

2023. okt. 30. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
90%
Reális. Durván egy évnyi szabadság (csed ideje ~fél év + gyed első fél évére) +/- torzíthatja az, amit a szülés évében igénybe vettél/ nem vettél.
2023. okt. 30. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
33%
Attól is függ, 2021-ben hány nap szabit vettél ki. Én is abban az évben szültem, júliusban, de csak 3 napot vettem ki addig, azt hiszem 22 napom bent maradt, plusz hozzájött a gyerek utáni 2 nap. 2022 júliusig gyűltek még a szabik, így mikor most visszamentem, 38 nap szabim volt. Ha te többet vettél ki anno szülés előtt, akkor kevesebb gyűlt össze. Ezeket rögtön kiadják, amint visszamész, tehát az első közel 6 hétben szabin leszel. Az idei éves szabid viszont szabi alatt is gyűlik, mivel aktív állományban vagy. Én augusztusban kezdtem el kivenni a szabikat, októberben kezdtem dolgozni, és időarányosan augusztustól jár a szabi.
2023. okt. 30. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Azt tudjátok, hogyha apuka veszi igénybe a gyed-et, akkor neki is jár arra az időszakra a szabadsága?


(Amúgy azt pl. én sem értem, hogy az adott évit miért nem lehet tetszőlegesen mozgatni. Ha pl. szeptemberben akarsz visszamenni, akkor előtte ki kell venned augusztusig a szabikat, miközben pont a kisgyerekes időszak alatt jó lenne szabikból inkább táppénzre menni).

2023. okt. 31. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

#5 Ha apa veszi igénybe a gyedet és nem dolgozik mellette akkor neki is gyűlik. Ha dolgozik mellette, akkor nem kapja duplán, attól hogy gyedet kap ugyanannyi szabadsága lesz mintha nem kapna.


Ha a gyerek 2 éves korában mész vissza, ami augusztusra esik, akkor nincs adott évi szabadságod augusztusig, ahogy leírta az egyes csak a csed idejére és a gyed első 6 hónapjára jár szabadság, szóval a baba kB. 11 hónapos koráig.

2023. okt. 31. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!