Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha tavaly óta kezdtem dolgozni...

Ha tavaly óta kezdtem dolgozni novembertől idén áprilisig. Majd idehaza 2 hónapig nem volt munkahelyem, de júliustól ismét itthon dolgozok, akkor reális, hogy 10 nap szabadságom legyen?

Figyelt kérdés
23 éves vagyok, se gyerekem, se semmilyen betegségem nincs.
2015. dec. 2. 07:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen, időarányosan osztják ki a szabadságot. Július az év fele , neked meg 20 nap jár egész évre , így a felètől 10.
2015. dec. 2. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az alapszabadság mértéke évi 20 nap, neked 23 évesen, gyerek nélkül pótszabadság nem jár. A szabadságot viszont időarányosan osztják ki, vagyis te az év felében dolgoztál, tehát a 20 nap fele jár, ami pontosan 10 nap.
2015. dec. 2. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm.
2015. dec. 2. 15:12
 4/5 A kérdező kommentje:
Egyébként a következő évben ismét 20 nap szabadsággal indítok ezáltal?
2015. dec. 2. 19:35
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen , de át nem vihetsz az előzőből úgyhogy használd el. Ugyanakkor ha többet használsz mint amennyi van azt levonják a következőből..a felével pedig a munkaadód rendelkezik, ami azt jelenti, hogy 10 napot elmehetsz ha elöre szólsz a másik 10-ben pedig eldöntheti, hogy elenged e vagy sem.
2015. dec. 3. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!