Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » A baba utáni támogatásokhoz...

A baba utáni támogatásokhoz meg kell várni az 1 éves munkaviszonyt? Jelenleg hogy van? Annyi mindent olvastam, hogy már nem értem. Részletek lentebb.

Figyelt kérdés

Babát tervezünk. Jelenleg napi bejelentéssel dolgozom, de ez Januártól átvált rendes, határozatlan idejű szerződésre.

Az elmúlt 2 év alatt, bőven megvan a 365 napom amit biztosított jogviszonyban töltöttem munkavégzés végett.



nov. 27. 15:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Napi bejelentéssel (egyszerűsített foglalkoztatottként) nem vagy biztosított. Ez az időszak nem számít bele a 365 nap jogviszonyba.
nov. 27. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 babyboom567 ***** válasza:
100%
A napi bejelentő nem számít,teljesen mindegy mennyit dolgoztál vele.Bejelentett állandó munkaviszony számít(és a szülés napján is kell jogviszony),és csak annyit lehetsz táppénzen , amennyit ledolgoztál.Szóval kb 5 hónapot minimum dolgoznod kellene mielőtt terhes leszel.
nov. 27. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Helyesbítek.

Jelenleg dolgozom napival egy új helyen.

Ahol korábban dolgoztam, ott rendes bejelentett munkaviszonyom volt :)

nov. 27. 16:33
 4/5 babyboom567 ***** válasza:
100%
A lényegen sajnos nem változtat,mert ha most ide felvesznek, akkor is csak annyit lehetsz táppénzen, amennyit ezen az új helyen bejelentve dolgozol.
nov. 27. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
78%
Én a helyedben 1 évet azért várnék. Mert ha teherbe esel és veszélyeztetett terhes lennél akkor el kell menned táppénzre és ha nem dolgozol még folyamatosan 9 hónapja csak mondjuk 6, akkor 6 hónap leteltével megszűnik a munkaviszonyod és pont annyit fogsz kapni, mintha semmit se dolgoztál volna
nov. 27. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!