Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Jelenleg Gyeden vagyok kislany...

D.reni3 kérdése:

Jelenleg Gyeden vagyok kislanyommal 1eves. Várjuk a második babat. Mire leszek jogosult ? Jelenleg fizetetlen szabadság alatt vagyok a munkahelyemen

Figyelt kérdés
2021. febr. 5. 19:20
 1/6 anonim ***** válasza:
6%
Pelenkacserére
2021. febr. 5. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
79%

Egyik verzió, hogy ha a terhességed vezsélyeztetett, akkor visszveteted magad állományba és elmész táppénzre, ha előtte megvan a megfelelő leöltött időd.

Majd ha eddig jogosult voltál csedre, akkor a szülés után (így éri meg, nem 28 nappal hamarabb) elmész csedre.


Gyed mellett lehet egyszerre a táppénzt is kapni.

Majd, ha még gyeden vagy, amikor megszületik a kicsi, akkor lehet párhuzamosan a csedet, gyedet is kapni.

Majd a nagyra a gyest kicsire a mi épp jár.


Ha nem vagy veszélyeztetett, akkor a kicsire a szülés előtt 28 nappal kaphatod a csedet.

/ vannak orvosok, akik benne vannak egy kis táppénzcsalásban .. kiírnak gond nélkül is/



Ezen kívül a betöltött 91. Naptól, lehet kérni a családiadókedvezményt a kicsi után is.. 2 gyerekre 40e

Ha az apa kéri, akkor ezt csak házasság esetén lehet, amúgy vissza kell igényelni majd adóbevalláskor visszamenőleg.


Jár szülés után az egyszeri anyasàgi ( ha gondozott a terhesség)és a családipótlék is.

2021. febr. 5. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ahogy 2-es írja. Kiírnak táppénzre. Soha senkiről nem hallottam, hogy ne tették volna, pedig HR-es vagyok. Aztán ugyanúgy csed, GYED. Családi adókedvezmény 10.000 helyett 40.000-el növeli a kasszát havonta. Anyasági. Meg ami jár a varosotokban, ha van ilyen plusz.
2021. febr. 5. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

3-as


De mégsem mondhatom h te csinálj táppénzcsalást, mert az🤪


Annak ellenére, hogy bevett szokás.


Engem is kiírtak..

2021. febr. 5. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Gyeden maradok végig a szulesig

Az a lényeg hogy így is jár a csed majd kicsire és a kislányomra pedig a gyed 2eves koráig

Táppénz csalás nincs ☺️

2021. febr. 5. 21:14
 6/6 anonim ***** válasza:
4 valójában nagyon kevés olyan terhesség van amit legálisan ne tudnának veszelyeztette nyilvánítani. Nekem pl 2! kódom is volt. Ettől függetlenül en végig dolgoztam, de simán kiírtak volna , amikor csak akarom. És legálisan, mivel cukros is voltam meg a magzatviz mennyiségével is volt “gond”. Na most aki vérzett két cseppet, gorcsolt picit jobban, vérnyomása nem igazi stb stb. Nagyon ritka hogy valakinél semmi ne legyen. Ilyen Forman meg csak nem is csalás. Nem beszélve ennek az etikai hátteréről. Ha nekem magas a vérnyomásom és otthon vagyok gyeden akkor nekem miért jár jobban havi plusz 100-200 ezer mint annak akinek kutya baja? Számomra logikus hogy a passzív állományban lévőkre a mindent vagy semmit elv kell érvényesülni. Hiszen ha kapod a gyedet és amúgy is otthon vagy, miért járna plusz juttatás? Csak azért mert a tv megengedi. De akkor logikátlan negatívan diszkriminálni az egészségeseket.
2021. febr. 6. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!