Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Hány hetesen mentél szülési...

Hány hetesen mentél szülési szabadságra? Miért akkor?

Figyelt kérdés
Van, aki addig ott dolgozik, amíg kb meg nem szül, én azt tervezem, hogy amint lehet, megyek is :D
jan. 11. 08:04
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
84%
12 nappal a várható szülés előtt, végül öt nappal később ténylegesen meg is szültem. Az utolsó hetet home officeban töltöttem.
jan. 11. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
48%
én utolsó napig terveztem menni. Végül összevesztem a főnökömmel, és a 38. héten kiirattam magam táppénzre. Bírtam volna még. Helyette kifestettem a szobát, túráztam, nagytakarítottam :D
jan. 11. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
72%
Első gyerekkel kb az utolsó 6 hetet töltöttem otthon. A másodiknál meg akkor mentem el táppénzre, amikor kezdődött a nyári szünet, olyan 6 hónaposan kb... O:)
jan. 11. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
65%
5 nappal szülés előtt.
jan. 11. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
83%
32. hetig. 35-re meg is szuletett a fiam. Utólag bántam h nem jöttem el hamarabb.
jan. 11. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
86%

Sajnos vérzés miatt a 7. héttől nem tudtam visszamenni dolgozni. Szóval azóta táppénzen vagyok, most léptem a 32. hétbe. A 16. hétig feküdtem a hematóma miatt, azóta teljesen jól vagyok, de nem kockáztattam és örülök is neki, hogy így nincs kapkodás.

Viszont amint lehet, kérem a szülési szabit, mert a pedagógusfizuból járó táppénz elég gyengécske...

jan. 11. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
6 hónapos terhesen mentem homeofficeba (Pestre jártam dolgozni, napi 3 óra ingázás vonaton...), aztán szülés előtt egy hónappal küldtek el táppénzre
jan. 11. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
91%
Az első gyerekkel kb 18 hetes voltam pont, amikor jött a covid és lezárások, így onnantól kezdve otthonról dolgoztam tovább. 32. héten hagytam abba, már megvolt az ember, akit a helyemre felvesznek, be is tanítottam, át is adtam neki minden tudásom, én már csak amolyan "felügyelőnek" voltam ott, azt meg untam, és úgy voltam vele, akkor már nézem a netflixet bűntudat nélkül tovább, nem akarok már tovább dolgozni :D A másodikkal 37. hétig dolgoztam, utolsó hónapban teljes távmunkából, de előtte is csak heti 2 napot kellett bejárni. 39 hetesen szültem, szóval technikailag még a szabadságaimat töltöttem le.
jan. 11. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
78%
Elsővel veszélyeztetett voltam, 6 hetesen kiírtak. Második problémamentes volt, 7 hónaposan mentem el, addig bírtam a melót, kb. 4-5 hónaptól olyan munkát adtak ami többnyire ülőmunka, de a napi bejárás, loholás, kánikula már megterhelő volt, kellett már leeresztenem és a babára készülnöm, befelé figyelnem meg az itthoni dolgokra koncentrálni.
jan. 11. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
89%

Az elsővel a 32. hétig dolgoztam kereskedelemben, vevőszolgálati vezetőként. Sajnos utána fizikailag már megterhelő volt.

A másodikkal úgy a 9-10. héten. Akkor jött be a covid, senki nem tudott róla még semmi pontosat így a vezetőségi közösen megegyeztünk hogy így a biztonságosabb. Hiába volt irodai munka home officera nem volt lehetőség ebben a munkakörben.

Nem is bántam mert a lányom ovis volt és ugye lezártnak azokat is. Nem tudtam volna kire bízni

jan. 11. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!