Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha már egyszer visszavettek...

Ha már egyszer visszavettek aktív állományba, vissza lehet menni fizetés nélküli szabadságra?

Figyelt kérdés
Gyeden vagyok, és azt javasolták, kérjem magam aktív állományba és menjek el tp-re, mert veszélyeztetett terhes vagyok. De félek, mi van akkor, ha pl elvetélek. Akkor folytathatom otthon a gyedet a nagyobbal úgy, mint előtte vagy vissza kell menni ténylegesen dolgozni?
2021. febr. 24. 07:49
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
A gyed már nem szülési szabadság, ezért ennek nincs akadálya. És a táppénzt a gyed folyósítása mellett is kaphatod, ha veszélyeztetett terhesség miatt nem dolgozol. Ha a terhességedet is bejelented a munkáltatónak, akkor kirúgni sem tud, ugyanúgy védett maradsz. Ha elvetélnél, utána már kirúghat, de a gyeded folyósítása attól még megmarad a gyerek két éves koráig, csak munkaviszony, fizetés nélküli szabadság nem lesz már mellette. Ha már kicsit idősebb a terhességed és nincs túl nagy veszélye a vetélésnek, illetve megbízható a munkáltatód és nem rúgna ki, akkor szerintem érdemes megcsinálnod, mert ilyen esetben jár a táppénz, és ez még minimálbér esetén is jókora kiegészítés havonta.
2021. febr. 24. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!