Bölcsőde és GYED?

Figyelt kérdés

Iker fiaim vannak, 13 hónaposak. Most fogjuk kezdeni a bölcsődei beszoktatást, ami miatt ugyebár csak akkor járna tovább a GYED, ha visszamennék dolgozni.

A jelenlegi munkahelyem borzalmas volt, a főnököm utált, szerintem épp ki is akart rúgni, amikor eljöttem táppénzre, ő sürgette azt is, hogy már a terhesség legelején menjek táppénzre, csak minél előbb “szabaduljon meg tőlem”.

A kérdés arra vonatkozik, hogy ha fizetetlen szabadságra kérném magam, akkor járna tovább a GYED, és így kapnék munkáltatói igazolást is? Vagy a GYED már alapból fizetetlen szabadságnak számít?


Másik munkát természetesen keresek közben, csak nem szeretném, hogy megvonják a GYED-et akár egy rövidebb időre sem, egyedül nevelem őket, apuka fizetni nem igazán szeretne, úgyhogy nem tehetem meg, hogy ne kapjak semmilyen juttatást.


jan. 21. 10:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%

GYED alatt fizetés nélküli szabadságon vagy.

Ha bölcsibe járnak és nem dolgozol (vagy nem a rendes szabadságaidat töltöd vagy nem táppénzen vagy) akkor le kell mondanod a GYED-et.

jan. 21. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
73%
Jelezd, hogy visszamennél dolgozni, adjanak munkáltatóit. Mialatt kiadják a szabidat, keress mást. Ha nem sikerül, jelentkezz be munkanélkülire (minél rövidebb időre), mondhatni vállalj el bármit, ami szembejön, amíg a gyed-et is kapod párhuzamosan. Nagyjából ennyit tudsz tenni.
jan. 21. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
81%

Gyed csak akkor jár, ha aktív mubkaviszonyod van. A fizetetlen szabi nem az.

Vagy maradsz otthon velük gyeden, vagy keresel uj munkahekyet és oda elmész (ha már a régi nem játszik).

Ha otthon vagy, a gyedet kapod, kiderül, visszafizettetik veled.

jan. 21. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha egyedül neveled és minden pénz számít, akkor miért adod őket bölcsibe, ha nem is akarsz dolgozni?

A bölcsi plusz kiadás! Folyton betegek is lesznek, az is pénz.

Nem, nem jár a gyed, ami egyébként alapból tovább jár neked, mint nem ikreket nevelőknek.

jan. 21. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Én előbb új munkát keresnék és ha már van fix,akkor mennének bölcsibe és így probléma megoldva.
jan. 21. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
20%
A férjed vegye át a gyedet ő dolgozik, te fizess magadnak tbt és keress melót
jan. 21. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
6# Nem annak jár a gyed,akinél el vannak helyezve a gyerekek? Írta,hogy egyedül neveli őket és hogy apuka alig fizet bármit. Nem házasok. Még ha fel is vehetné,gondolod átadná anyukának miután gyerektartást se fizet?:D
jan. 21. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

4-es: Szeretnék dolgozni, csak egyelőre nem találok más helyet. Oda nem szeretnék visszamenni, ahonnan eljöttem GYED-re.

Azért adom őket bölcsibe, mert az volt az eredeti terv is, hogy most kezdik, addigra találok másik munkát, és akkor kezdek az új helyen, ha már megvolt a beszoktatás.

A bölcsi amiatt kell, mert mivel apuka teljesen kivonta magát ebből az egészből, ezért vissza kellett költöznöm velük átmenetileg anyukámhoz, aki pedig még dolgozik, 100% home officeban, és nagyon nehéz így neki, hogy itt vannak a gyerekek.


Felhalmozódott szabadságom mennyi van, ha van, amit esetleg kivehetek, amíg találok munkát? 2022 decemberben születtek, előtte már 2022 júniustól táppénzen voltam.

jan. 21. 12:08
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Azt csak te tudod, hogy mennyi szabid van.

Annyi, amennyit nem vettél ki 2022-ben a 2022-es éviből, plusz durván egy évnyi szabi. 2023-as évre már jár a +4 pótszabi a gyerekek után. Ennyid van.

jan. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Szabadság a csed idejére és a gyed első fél évére jár. Tehát ez kb. 1 évnyi szabi+ jár az ami előtte bentmaradt, ha volt ilyen.
jan. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!