Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Januárra kaptam 40e ft-ot...

Januárra kaptam 40e ft-ot össz GYED-ként megnevezve, februárban semmit…Nekem kell valahol igényelni valamit, hogy azt a 25e-t, ami a GYES, kapjam?

Figyelt kérdés

Nem is értem az összegeket: volt ugye a CSED fél évig, aztán a GYED, ami már kevesebb, mint a fizetésem volt. Pluszban kaptam minden hónapban 12e ft-t -családi támogatást (?) azt hiszem. Úgy tudom, a GYES 25e körül van, így pedig nem tudom, miért kaptam januárban negyvenet (nem volt külön 12e, mint eddig), illetve februárban miért nem kaptam még semmit. A pulya 26 hós, szülés előtt egy hónappal tettem le a lantot.

Nem létkérdés szerencsére, de szeretném érteni, és intézkedni, ha kell valamit.

Köszönöm, ha tud valaki tanácsot adni.



#GYES #nemkaptammeg
febr. 23. 17:46
 1/6 anonim ***** válasza:
37%

Nem lenne rossz tudni, mennyi idős a gyerek aki utan kapod. Mikor van a szülinapja.

Így senki nem fogja tudni megmondani

febr. 23. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
92%
A GYES-t is külön meg kell igényelni. Ügyfelkapun is meg tudod, de kormányablakban, esetleg a MÁK-nál is le tudod adni az igénylőlapot. 2 hónapra visszamenőleg lehetséges. A GYED a gyerkőc 2. szülinapjáig jár, utána 3 éves koráig a GYES.
febr. 23. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
91%

Ezek alapján gondolom decemberben töltötte a 2-őt, az a 40.000 Ft januárban a december tört havi gyed volt.

A Gyest külön meg kellett volna igényelne még novemberben. Most utólag igényled meg, ügyfelkapun keresztül be tudod adni.

(Mondjuk a védőnő említhette volna neked a 2 éves státuszon...)


Az a 12ezer az a családi pótlék. Januárban azért nem kaptál, mert decemberben 2x kaptál, februárban már kapnod kellett.

febr. 23. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
70%
Felhivod a kincstarat és megkerdezed. Ne legyél már tehetetlen.
febr. 23. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, elsősorban a kettes és hármas számú válaszolóknak. Nem tudtam, hogy a GYES-t külön igényelni kell… Most megtettem két hónapra visszamenőleg, lesz, ami lesz. :)

Harmadik válaszoló: igen, december eleji a gyerek, és igazad van, a 12e családi pótlékot megkaptam már februárban.

febr. 23. 19:32
 6/6 anonim ***** válasza:
Így van, januárban arra a pár napra kaptál csak gyedet azért ennyi
febr. 29. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!