Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » 30 év alatti anyák adókedvezmé...

30 év alatti anyák adókedvezménye. Jogos a felvetésem?

Figyelt kérdés

Következő a történet:

2023.01.01-én töltöttem a várandósság 91. napját, tehát ezzel a nappal megnyílt a jogosultságom a 30 év alatti anyák adómentességére.

Igényeltem is, minden összeget rendben kaptam, szja levonása nélkül. Júliusban szültem, továbbra is adómentes volt a csedem. Szeptemberben betöltöttem a 30. évemet, továbbra is adómentesen kaptam a csedet, hiszen az adómentesség nem ér véget a 30. év betöltésével, hanem annak az évének a végéig jár, amelyben 30. évet betölti az anya. Na és itt jön a csavar a történetben, mert amit decemberre kaptam (januári utalással), abból már levonták az szja-t.

Beszéltem könyvelővel, aki azt mondta, hogy mivel ezt az összeget már 2024-ben kaptam meg, így erre már nem vonatkozik az adómentesség.

De szerintem ez nem így van, mert még a 2023-as év kedvezménye megilletne engem, hiába januárban utalták a pénzt.

Aki kicsit otthon van ebben, szerintetek jogosan reklamálok?



#év #anya #adómentesség #Adókedvzeménye
márc. 10. 15:07
 1/9 anonim ***** válasza:
84%

Igaza van a könyvelőnek.

Ha megnézed, az összeg a 2024-es igazoláson fog szerepelni, és a 24-es bevallásba kerül majd.

márc. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%
Jól mondja a könyvelő, mert 2023 decemberében lehet még érvényesíteni. Azaz 2024 januárba már nem. Ha megkaptad volna most is akkor 2024 januába lett volna érvenyesítve
márc. 10. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
70%
Jogos.
márc. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
80%

3, nem, nem jogos.

Munkabérre igaz kizárólag, hogy ha január 20-ig kifizetik, akkor előző évi jövedelemnek számít.

Pénzbeli ellátás annak az évnek a jövedelme, amikor kifizetik, függetlenül az időszaktól, amire vonatkozik. Ez idei jövedelem, nem jár rá a kedvezmény.

márc. 10. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
38%
3, a pirospacsi az megy.
márc. 10. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
40%
A könyvelődnek van igaza. Örülj hogy egyáltalán volt lehetőséged kapni.
márc. 18. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Neked végül mi lett?


Ugyanez a problémám idén. Nekem szerencsém volt mert még októberben leadtam az igénylést így legalább az október-november megkaptam tavaly, de akik novemberben adták be csak idén márciusban látták belőle valamit. Akkor nekik se jár már novemberre se, mert nem fizetik ki időben?

márc. 29. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
7-es, hogyne járna nekik. Akár az adóbevallásig is várhatnak, és egy összegben visszaigényelhetik a teljes 12 havi adókedvezmény összegét.
ápr. 2. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#8 Az a baj, hogy a CSED-et akkorra számolják el amikor kiutalják. Szóval ha valaki tavaly lett 30 éves és idén márciusban utalták ki neki a november-decemberi CSED-et akkor az nem szerepel a tavalyi adóbevallásban, és mivel idén már nem jogosult rá az aki tavaly töltötte a 30-at az az utalás ideje miatt elveszíti 2 vagy akár 3 hónapra is az adókedvezményt.


Én 2022. decemeber végén táppénzen voltam, amit 2023. elején utaltak, az is a 2023-as adóbevallásban szerepel, nem a 2022-esben, hiába volt a jogosultság ideje 2022. Ez a szívás.

ápr. 2. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!