Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Terhességi veszélyeztett...

Terhességi veszélyeztett táppénzen voltam 8 hónapig e miatt kevesebb családi adókedvezményt tudtam érvényesíteni a jövedelmem miatt akkor ez hol látszik a munkáltatótól megkapott 23 M30 nyomtatványon hogy mennyit tudok igényelni?

Figyelt kérdés
febr. 13. 10:48
 1/6 anonim ***** válasza:

sehol.

Ugyanis azon csak az szerepel, hogy a munkáltató mennyit adott már ki. Hogy mennyi van még fenn, azt úgy kell kiszámolni.

febr. 13. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
1/1 hogy kell kiszàmolni?
febr. 13. 14:39
 3/6 anonim ***** válasza:

Egy gyermeked van akit most vársz?

Mert az adóalap arra havonta 66.670. Azaz ha tőled kevesebb adót vontak nem tudsz többet érvényesíteni magadnak már.

Azt nem tudom, hogy utólag is megoszthatjátok e. Ha igen akkor azt játszhatod be, hogy megosztás és a férjednél kéritek a többit bevallásban.

febr. 13. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
2 . gyermek
febr. 14. 07:01
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
3as vagyok. 133.330 forint két gyerekre havonta az adóalap. Azaz ennyi adóbefizetésednek minimum kell lennie, hogy az egész kedvezményt érvényesíthesd. Nézd meg a papírjaid mennyit vontak le tőled. Azt is látnod kell a családi adókedvezmény mennyit vontak. Ha ennél kevesebb adót vontak akkor te nem fogod tudni. Akkor az adóbevallásnál próbáljátok meg, hogy a férjed kéri a maradékot.
febr. 14. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Könyvelőhöz kell menni és ő megcsinálja. Én is így szoktam.
márc. 23. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!