Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » A munkavállalo mondhat nemet...

A munkavállalo mondhat nemet ha en megint elszeretnék menni tappenzre?

Figyelt kérdés

Tobb eves munkaviszonyom van a munkahelyemen ahol dolgoztam.

3 honap mulva betolti a lanyom a 2 evet, es en most tudtam meg,higy terhes vagyok.

Mondhat nemet arra a munkaltato (multi cég) hogy nem vesz vissza állomanyba majd kivennek szabadsagot, es elmennek tappenzre?

Nyilvan,hogy kapjam a tappenz osszeget illetve a csedet..


márc. 30. 14:24
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
40%

Nem mondhat rá nemet.

De kívánom, hogy egyszer légy te is munkáltató, és tegye meg ezt veled minden női dolgozó. Majd ha hónapokig a semmire fizeted utánuk a tp-hozzájárulást, rájössz.

És nem kell szabadságot kivenni.

márc. 30. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 A kérdező kommentje:
Nem maganvállalkozonal vagyok mint irtam, hanem egy oriasi multinal ami tobb orszagban jelen van..hidd el, nem en hasznalom ki oket, hanem ök az embereket akiket 4 muszakban foglalkoztatnak apropenzert..
márc. 30. 14:33
 3/49 anonim ***** válasza:
30%

Teljesen mindegy, a multi is fizeti, és ezt a pénzt tudná másra fordítani.

És te vállaltad a négy műszakot aprópénzért.

márc. 30. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
66%
2es, ha ilyen rossz, akkor minek vagy ott? Amúgy meg, ha veled hasonlót csinálna a munkáltatód, te nem akadnál ki?
márc. 30. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
89%

Egyébként pont a multik azok, akik újabban nem sajnálják a pénzt a tp felülvizsgálatra. Márpedig aki a naggyal tud szaladgálni a játszótéren, az dolgozni is tudna jó eséllyel.

Táppénz annak jár ugyanis, aki a munkaáját nem tudja elvégezni a terhességgel járó probléma miatt.

Ha a munkakör nem alkalmas egy várandósnak, az nem keresőképtelenség, az fogleü kérdés.

márc. 30. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
100%
Miért kell táppénzre menned? Gond van a terhességeddel?
márc. 30. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 anonim ***** válasza:
91%
Igen, az a másik.. ha egy jóakaród meglát játszótéren vagy a városban sétálgatva és felnyom a főnöknél, akkor munkaügyi bíróság táppénzcsalás miatt. Ne gondold hogy nincsenek ilyen "kedves" emberek.
márc. 30. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 anonim ***** válasza:
90%

"nem en hasznalom ki oket, hanem ök az embereket akiket 4 muszakban foglalkoztatnak apropenzert.."


Senki nem kötelez senkit, hogy ott dolgozzon.

márc. 30. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 anonim ***** válasza:
70%
Igen a munkáltatód mondhat nemet, ha olyan a munkaköröd amiben dolgozhatsz várandósan, akkor fog is nemet mondani. A táppénz arra van, ha problémás a terhességed és az orvos úgy itéli meg, hogy veszélyeztetett vagy. Táppénz csalásért bárki felnyomhat, főleg, ha a munkahelyedről lát meg valaki és jelzi a munkáltatónak, hogy te az utcán mászkálsz. Neki nem éri meg, hogy csak fizet te meg otthon, játszótéren stb ücsörögsz.
márc. 30. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim ***** válasza:
79%
Akkor mehetsz táppénzre, ha problémás a terhesség, arra nem jár, hogy a pici betölti a második élet évét, anyuka meg gyorsan teherbe esik, nehogy dolgozni kelljen.
márc. 30. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!