Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha a várandósság bejelentése...

Ha a várandósság bejelentése miatt kirúgnak, valóban nem jár majd GYED?

Figyelt kérdés

Teljes munkaidőben határozatlan szerződéssel dolgozom, de csak a minimálbérre vagyunk bejelentve, a többit készpénzben kapjuk. Nemrég volt az esküvőm, és mostanában a főnököm elkezdett célozgatni rá, hogy reméli nem tervezünk babát, mert akkor sajnos meg kell válnia tőlem, és ezt mennyire nem szeretné. Az interneten találhatóak szerint a törvény tiltja hogy ezt megtegyék, viszont nyilván nem hülye, tudja hogy senki nem fog perre menni egy ilyen céggel szemben, hiszen mindenhova elér a kezük a városban.

Ilyen esetben hiába vannak meg a ledolgozott éveim, semmit nem fogok kapni csak a 25 ezer GYES-t? Mit tudunk tenni?


ápr. 2. 10:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem rúghat ki terhesen.

Nem célozgathat arra hogy reméli nem akarsz gyereket, ez a ti életetek.

Ha kirúgna, be kellene perelned de ezt ő is tudja, hogy védve vagy.

Maximum annyit tehet hogy előbb kirúg, mint teherbe esel, ezt tartsd szem előtt. Ha már terhes vagy, és úgy akar kirúgni, visszamenőleg is védett vagy. Táppénzre mehetsz, ha mérgező a közeg, de ki nem rúghatnak teherbeesés után.

ápr. 2. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha kirúg, és nem perelsz, akkor elég buta vagy.
ápr. 2. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
95%

"viszont nyilván nem hülye, tudja hogy senki nem fog perre menni egy ilyen céggel szemben"


Ha TE EZT elhiszed, akkor viszont TE TÉNYLEG hülye vagy!

Feljelentést teszel, a bíróság meg kötelezi a céget arra, hogy visszavegyen - ezen nincs semmiféle vitás helyzet.

ápr. 2. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem rúghat ki terhesen, pláne határozatlan idejű szerződéssel. Ha mégis, akkor igenis be kell perelni, és meg fogod nyerni.
ápr. 2. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Ápolónő voltam, és a közvetlen felettesemnek elmondtam, hogy babát várok. Ő pedig közölte, hogy neki munkaerőre van szüksége, nem terhes nőre, ki akart rúgni. Illetve közölte, hogy fiatal vagyok még (akkor voltam 25) vetessem el, majd lesz másik.

Aznap mikor elmondtam, hogy várandós vagyok, elmentem a saját üzemorvosunkhoz is a kórházon belül, ott is jelentettem.

Majd a főnököm rá 2 hétre jött, hogy akkor holnap már nem kell jönnöm. Elmentem a kórház igazgatójához, hogy ki akar rúgni a felettesem, de állapotos vagyok.

Kérdezte, hogy tudott-e róla, mondtam, hogy igen, az igazgató mondta, hogy a felettesem tagadta, hogy tud róla. Megmutattam neki a beszélgetésünket messengeren. (Rákérdezett, hogy hogy döntöttem a gyerekkel kapcsolatban..)

Végül kaptam egy kevésbé veszélyes munkakört egy másik osztályon, így ott még lehúztam pár hónapot, aztán végül egyéb okok miatt 9-es kóddal elmentem táppénzre.


Már 1,5 éves a fiam, de mindig összeszorul a szívem, ha eszembe jut, hogy azt mondták vetessem el, majd lesz másik..

ápr. 2. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
úristen, milyen emberek (főnökök) vannak, borzasztó :(((((
ápr. 2. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg gondolhatott arra a főnököd, hogy amikor visszamennél, akkor rugna ki? Mert azt ő is jól tudja, hogy határozatlan szerződéssel terhesen nem rughat ki.

Én azért lehet keresnék másik munkahelyet, mert ez így elég lélekromboló, hogy így fenyeget. Meg ugye az, hogy csak minimálbérre vagy bejelentve az se előnyös dolog. Ne legyél a saját pénzed ellensége. Ez az ellátásoknál is fontos egy terhességnél meg, ha hitelt vennél fel vagy bármi. A főnököd egy p*cs.

ápr. 2. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Miért dolgozol még egy ilyen inkorrekt embernek? Már ott elgondolkoztam volna az élet nagy dolgain, amikor egy örömteli eseménynél (esküvő) neki az a reakciója, hogy "remélem gyereket nem terveztek". Hát b*szódjon meg az ilyen, már bocsánat. Amíg feketén fizetett jó munkaereje vagyok, addig fain minden, amint nekem lenne "támaszom" kvázi egy munkahely, meg úgy húzná ki alólam a talajt, ahogy nem szégyelli? Legyen tartásod bakker!!!

Ha bejelented a várandósságodat, onnantól kezdve nem rúghat ki. És DE, ezzel mindenki perre menne, mert senki nem a saját zsebe és jobb esetben senki nem a saját igazságérzete ellensége. A jog pedig egyértelműen a kismama mellett szól, gyakorlatilag nincs kérdés.

ápr. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
78%
Sokan azt hiszik, ATTÓL KEZDVE védettek, hogy bejelentették, pedig ez tévedés, a védettség akkor indul, amikor terhes lesz valaki. Még akkor sem érvényes a felmondás, ha abban az idöpontban már terhes volt a nö, de még ö sem tudta konkrétan, nem volt róla orvosi igazolása sem, elég maga a terhesség ténye.
ápr. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
86%

A kérdésedre válaszolva, ha valamilyen oknál fogva megszűnik a jogviszonyod várandósság alatt, és nem létesítesz újat, nem leszel biztosított a szülés pillanatában, akkor nem jár csed, gyed, hiába dolgoztál előtte évekig.


A többi gondolatomat már leírták.

ápr. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!