Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha a szülés előtt 2 és fél...

Ha a szülés előtt 2 és fél hónappal táppénz helyett először kiírnak a 15 napos betegszabadságra az csökkenti a támogatások összegét?

Figyelt kérdés
ápr. 12. 12:45
 1/9 anonim ***** válasza:
65%
Igen. Ha szülés napjától kéred a csedet, akkor visszaszámolva a 3. hónaptól visszafelé számolják. Tehát ha júliustól igényled, akkor az áprilisi kereset beleszámít. De ha mondjuk a szülés várható ideje előtt, ami esetleg júniusra esik, akkor márciustól számolnak vissza.
ápr. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Júliusra vagyok kiírva, de előtte 1 hónappal már szeretném igényelni a csedet, tehát júni végétől kb. Május elején lennék betegszabin
ápr. 12. 12:58
 3/9 anonim ***** válasza:
81%

"Május elején lennék betegszabin"


Így előre tudod, hogy beteg leszel majusban?

ápr. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Megbeszéltem már az orvosommal és a főnökömmel is :)
ápr. 12. 13:07
 5/9 anonim ***** válasza:
17%
Büszke lehetsz a csalásra...
ápr. 12. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 babyboom567 ***** válasza:
100%
Kicseszel magaddal.Menj el terhestáppénzre, az nem számít bele.
ápr. 12. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Azt tudom, viszont azt olvastam hogy 3 hónaptól visszafelé nézik
ápr. 12. 14:21
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

"Megbeszéltem már az orvosommal és a főnökömmel is :)"


Az szuper. Tehát terhességi állományba vesz az orvos, tappenzre. Egyébként valami terhessegel nem osszefuggo betegség kellne a más kódú tappenzhez, azzal pedig otthon kellene ülnöd a nap nagy részében. Nem hinném amúgy, hogy a főnököd ezt támogatná, ugyanis a betegszabadságot 100%-ban ő fizeti, míg tappenz esetében csak az egyharmadat

ápr. 12. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha júliusban szülsz, akkor az április 30 előtti 180 napot nézik, ahogy az 1-es is írja. Ha májusban betegszabin leszel, az nem fog beleszámítani.
ápr. 13. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!