Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » A betegszabadság/táppénz...

A betegszabadság/táppénz beleszámít a 365 napba GYEDnél?

Figyelt kérdés

Szeptember 29én kezdtem dolgozni előtte nappali tagozatos voltam.

Sajnos decemberben és januárban voltam betegszabadságon és 1-1 nap táppénzen is.

GYED számitásnál azt nézik, hogy van e két éven belül 365 biztosítási jogviszony. Ebbe ezek a napok is beletartoznak vagy csak a munkában töltött napok? Köszönöm!


2017. máj. 8. 13:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Mivel a munkaviszonyod él a táppénz ideje alatt is, a betegszabik ideje alatt is, sőt hétvégén is, ezért NEM A MUNKÁBAN TÖLTÖTT NAPOK, hanem amikor élő BIZTOSÍTÁSI JOGVISZONYod van, azt számolják.
2017. máj. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Bele, hisz ahogy te is írod, azt nézik biztosítva voltál e. Tehát lényeg, hoyg legyen munkaszerződésed, és 365 bérszámfejtett napod. Mindegy, hogy táppenz, betegszabi, délutános műszak, hétvége, szabadság, bármi.
2017. máj. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A nappalis tanulmányok is beszámítanak (max 180 nap), szóval nem kell aggódnod.
2017. máj. 8. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Októberben már nem mennék dolgozni (Nov 10-re vagyok kiírva) akkor megvan az egy év, de gondoltam megkérdezem hogy a betegszabi beleszámít e.

Akkor ezzel nem lesz probléma.

2017. máj. 9. 08:17
 5/5 anonim ***** válasza:

Veszélyeztetett terhesként nincs betegszabi. Csak táppénz.

De a lényegen nem változtat, mert a táppénz is beleszámít.

De ha nappalin tanultál, akkor abból 180 nap beleszámít, és csak 180 nap biztosított nap kell.

2017. máj. 9. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!