Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Valaki segítsen, hogy járok...

Szefcsekné Piroska kérdése:

Valaki segítsen, hogy járok jobban? Júliban lejár a gyed, a 2. bébi februárban érkezik. Betegszabi vagy táppénz legyen, vagy menjek vissza pár hóra dolgozni? Nem szetetnék csak gyesen lenni. Az összeg miatt.

Figyelt kérdés

A sztori:

Júli 23- án jár le a gyedem a második babát 2015 februárjára várom. A terhességem most derült ki, ezért már beszéltem a munkáltatómmal,h szeptembertől megyek dolgozni. Addig pedig gyesen lennék. Mikor visszamegyek a szabikkal kezdem tehát ténylegesen októbertől dolgoznék. Mivel jön a tesó, nem mennék vissza, viszont a gyes összege sem kecsegtet, h azt kapjam fél évig... Szval mit tegyek,h jól járjak?

Továbbá mi lesz így a tgyás- gyed alapja? Folyamatos mviszonyom van, 140 bruttóval...


Köszönöm, rem érthető voltam :)



2014. jún. 10. 13:30
 1/7 anonim ***** válasza:

Ugyan ez volt tavaly nalam is.

Juli 15-en toltotte a kettot a nagy es febr. Elejen jott a pici.

en juli 16-tol szabimat kivettem es szept.9-en kezdtem dolgozni egeszen januar 8-ig.

Januar 8-tol tgyas-on voltam mar. Febr.3-an szuletett a pici.


A GYES-t a nagyra 2014.01.01-tol igenyeltem az uj jogszabalyok szerint.


Szerintem vedd ki a szabikat, majd dolgozzal, amig birsz, akar vegig is.

A nagy utan meg napi 8 ora mellett mrgigrnyelheted a GYES-t (uj torvenyek szerint).


Sok boldogsagot!

2014. jún. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)

Az a gondom, h csak szeptembertől veszik be bölcsibe. Addig nem tudok menni, ezért leszek gyesen.

Emiatt attól tartok kevesebb lesz a második baba után a járandóságom.

2014. jún. 10. 14:28
 3/7 anonim ***** válasza:

De itt a szabid. En jul.16-tol, szept 8-ig voltam szabin. Nem kell azert gyes-re menned.

8 ora mellett megigenyeled pluszba a gyest a jogszabalyok szerint.

kerd ki, hogy mennyi szabid van.

2014. jún. 10. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Sajnos csak 26 nap szabim van :( szülés előtt kivettem az az évit.
2014. jún. 10. 16:42
 5/7 anonim ***** válasza:
Gyed extra azon része, hogy egy ées korú gyerek mellett dolgozhatsz gyes megtartása mellett rád is igaz.
2014. jún. 10. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem január végén járt le a gyedem, szeptemberben születik a kicsi. A mostani törvények ismeretében és azt csináltam, hogy bejelentettem a munkáltatómnak, hogy megszűntetetem a fizu nélküli szabit, kivettem 2 hetet majd eljöttem tp-re a szülésig. Így egyrészt hasonló ellátásom lesz, mint az elsővel az osztószámok miatt. (Nálam ez fontos, mert az első előtt sok plusz pénzem volt.) Másrészt most kapom a gyest+tp-t is. Nekem is szeptembertől veszik be a kicsit a családi napközibe :)

2014. jún. 11. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az utolsó választ, hasznos volt, csak rossz gombot nyomtam :)

Szerintem én is ezt csinálom...

2014. jún. 11. 14:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!