Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Tényleg ilyen lassú folyamat...

Tényleg ilyen lassú folyamat a CSED igénylése?

Figyelt kérdés

Március végétől kérem a CSED-et, a születés kiírt időpontja után, de születés előttől még. Azóta megszületett a fiam és 1 hete adtam le az igénylést a munkahelyemen. Azt mondták, hogy a TAJ kártyájára is szükségük lesz a dokumentum beadásához, ami még legalább 2 hét, mire megjön. Utána ha jól olvastam a neten, 30 nap a CSED igénylésének elbírálási ideje. Ez azt jelenti, hogy május lesz, mire megjön a TAJ, utána júniusra elbírálják és június 10-ig kapom meg az első kifizetést.


Szerencsére nem vág földhöz, de számomra furcsa, hogy ez ennyire időigényes művelet, hiszen sokaknak ez a pénz nélkülözhetetlen és nem értem, hogy két hónapot hogy oldanak meg bevétel nélkül.


Vagy csak félreértek valamit?


ápr. 16. 12:50
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Most nézem, hogy csak 8 nap az elbírálási idő, ha minden rendben van a papírokkal. De akkor is csak júniusban jön az első pénz.
ápr. 16. 12:51
 2/16 anonim ***** válasza:
90%
Ha a szülés elöttől igényled, rég leadhatta volna a cég. Taj valóban kell, de ha 28nappal elöbb igényled, akkor megelőlegezik neked az első havit, a tajt pedig hiánypótlásba kell utólag beküldened.
ápr. 16. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
42%

dehogy júniusban jön...


2, nem lehet beadni már TAJ nélkül, a szüf-ös felület nem engedi.

ápr. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

3! ezt nem tudtam.

2022ben igényeltem, akkor még így ment. Akkor nem szóltam, bocsi

ápr. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Nem tudtam, mikor érkezik a baba, ezért szülés után adtam le, de szülés előtti 4. naptól kértem. Legkésőbb március 31-től akartam kérni, de kivártam az időpontot, mert ha addig megszületik, akkor újra le kell adnom.


3-as: mikor jön akkor? hol a hiba a számításomban?

ápr. 16. 12:58
 6/16 anonim ***** válasza:
79%

Én tavaly január végével kezdtem meg a CSED-et (kiírt nap előtt 4 héttel), február elején már CSED-et is kaptam (nyilván akkor még csak arra a pár januári napra).

Szóval nálad valamit nagyon nem jól csináltak.

ápr. 16. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem anno valaki elcseszte az igénylést, 4 hónap után kaptam egyben CSEDet, addig semmit..
ápr. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
54%

28-an (csütörtökön) szültem, akkortól is igényeltem. Következo hét kedd vagy szerdán meg is lett az anyakönyvi kivonat, akkor küldtem el az igénylőt az anyakönyvi fenymasolataval. A taj kártya múlt hét elején jött, azt elég volt lefotozni és e-mailben elkidleni. Azóta megjott a határozat a csedrol és a gyedrol is.

Szerintem munkahely függő, nálam rendesek, segítőkészek.

ápr. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
68%

3# Munkahelynél sem? 2022-ben nekem is elég volt a munkahelyemnél pótolni csak, simán kaptam addig. Ők intézték, kifizetőhely.

Egyébként nálam is leadtam és másfél hét kb jött is.

ápr. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
53%
Nekem kifizető a munkahelyem. Múlt év ősszel kértem a szülés tervezett ideje előtt 30 nappal ahogy lehet a CSED-et és a baba korábban jött, de a 30 napon belül. Semmi csúszás nem volt fizettek amikor meg volt TAJ kártya megkapták a számát. Szerintem nem mindegy, hogy kifizető a cég vagy sem. Egyik barátnőm olyan helyen dolgozott ami nem kifizető. Neki volt fennakadás
ápr. 16. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!