Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Tényleg ilyen lassú folyamat...

Tényleg ilyen lassú folyamat a CSED igénylése?

Figyelt kérdés

Március végétől kérem a CSED-et, a születés kiírt időpontja után, de születés előttől még. Azóta megszületett a fiam és 1 hete adtam le az igénylést a munkahelyemen. Azt mondták, hogy a TAJ kártyájára is szükségük lesz a dokumentum beadásához, ami még legalább 2 hét, mire megjön. Utána ha jól olvastam a neten, 30 nap a CSED igénylésének elbírálási ideje. Ez azt jelenti, hogy május lesz, mire megjön a TAJ, utána júniusra elbírálják és június 10-ig kapom meg az első kifizetést.


Szerencsére nem vág földhöz, de számomra furcsa, hogy ez ennyire időigényes művelet, hiszen sokaknak ez a pénz nélkülözhetetlen és nem értem, hogy két hónapot hogy oldanak meg bevétel nélkül.


Vagy csak félreértek valamit?


ápr. 16. 12:50
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
53%

Nálunk is kifizetőhely a cég, szüléstől igényeltem meg a CSED-et, nálunk viszont iszonyat lassan érkeztek meg a baba papírjai, így ténylegesen 5-6 hétig vártam az első utalásra. Onnantól kezdve, hogy végre betudtam adni mindent hiánytalanul a cégnek, viszont kb. egy héten belül utaltak is és a csedről gyedre váltás is simán ment (együtt igényeltem).

Szóval igen, bele kell kalkulálni, hogy olyankor azért van némi "bevétel szünet". Kifizetik utólag persze, de aki nincs képben azzal, hogy itt van átmenet, esetleg jobban rászorul, azt pofán tudja csapni.

ápr. 16. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 babyboom567 ***** válasza:

2016.-ban szültem.Október végétől voltam táppénzen, december 2-től cseden,december 11.-én született a gyerek.

Októbertől január közepéig egy fillért sem kaptam, minden táppénz,csed,anyasági,családi, január közepén jött meg.Igen,nekem is balf...asz volt a cégem.

ápr. 16. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Nálam is kimaradt 1 hónap.

Én október 3ra voltam kiírva. Szeptember 5től (azthiszem) igényeltem a csed-et. Szeptember 4.én le is lett adva, nem volt a cég részéről semmi probléma.

Szeptember 28án megszültem. Október elején vártam a csed-et, semmi.

Október 4.én jöttek meg a lányom iratai, akkor küldtem be (nem a cégnek, közvetlen az oepnek azthiszem).

Október 10ig vártam a csed-et, semmi. Felhívtam őket.


Látják, hogy 28nappal elöbb igényeltem, de addig nem utalnak, míg nem ér be a lányom iratai. Mondtam, hogy 4.én küldtem. Ja, hát 6.án utaltak, nem dolgozták addigra fel, így jártam. Novemberbe majd utalnak...

Szóval októberben kaptam 5napnyi munkabért és ennyi. Így jártam.

ápr. 16. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Akkor ez valóban így működik. Azt hittem, gördülékenyebb a folyamat.
ápr. 16. 18:32
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Valamit elcsesztek szerintem. Alapbol ki kell tolteni egy nyomtatvanyt es ennyi. Taj kartyat nem kertek csak a szamot azt meg a munkahelyed is tudja. A gyerek taj szama meg plane nem kell mert akkor uogy igenyelned elobbrol? Utolag persze be kellett vinni de ennek nincs koze a kifizeteshez.
ápr. 16. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
0%
Akkor nem gördülékeny, ha benaznak a munkahelyen,(vagy ahonnan kapod a csedet) rosszul lett kitoltve a nyomtatvány stb. 2021-ben és idén is 2 hét alatt el lett minden intézve.
ápr. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!