GYED alatt részmunkaidő?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Családi okok miatt messze költöztem s jelenlegi munkahelyemtől, ahol most fizetés nélküli szabadságon vagyok 2025 februárig, itt 2 éves kortól veszik fel a gyereket a bölcsibe.

Felvettek egy helyre, heti 20 órába. Amúgy is kénytelen lennék felmondani a mostani munkahelyemen, mert nem fogok tudni oda visszamenni jövőre.

Ha felmondok, de esetleg mégsem sikerül ez a részmunkaidő, kapni fogom ugyan úgy a GYED-et?


ápr. 19. 15:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Igen.
ápr. 19. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%
De ha 2éves korig gyesen vagy, miért mész dolgozni? Részmunkaidőben többet fogsz keresni, mint a gyed?
ápr. 19. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%
*gyeden
ápr. 19. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
72%

Eszedbe ne jusson egyelőre megszüntetni a régi jogviszonyt, maradj csak ott szépen fiznélkülin. Ettől még dolgozhatsz, és kapod tovább a gyedet is.

Ha neadjisten egy év múlva újra terhes szülsz, két jogviszonyból válhatsz jogosulttá...

ápr. 19. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ezt én sem értem, hogy miért mondanál fel? Oke értem, hogy nem mész oda vissza költözés miatt, de amég járnak a juttatások felesleges felmondanod. Te lakhatsz az ország másik felében is aztán felmondasz amikor eljön az ideje.
ápr. 19. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

#2 GYED mellett szeretnék dolgozni, mert elhagyott minket a férjem egy csomó tartozást hátrahagyva. Nem szívesen mondanék fel én sem, de visszamenni tutira nem fogok tudni menni jövőre, egyszerűen nem fogok tudni a mostani lakhelyemről bejárni. Teháa akkor a főállásban engedélyezni fogják, hogy máshol dolgozzak, amíg náluk fizu nélkülin vagyok?

Bocsi, hogy értetlen vagyok, de annyi mindent olvastam már és ismerősök is mind mást mondanak...

ápr. 19. 16:57
 7/13 A kérdező kommentje:
Tehát akkor járható út fizu nélküli szabadság alatt máshol dolgoznom.
ápr. 19. 17:00
 8/13 anonim ***** válasza:
72%

"Tehát akkor járható út fizu nélküli szabadság alatt máshol dolgoznom"


Nem feltétlenül. Nézd meg a munkaszerzodesedet, nincs e benne kitétel másik munkaviszonnyal kapcsolatban amíg nálunk állományban vagy.

ápr. 19. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
#8 köszönöm, éppen azt olvasgatom, mert nem emlékszem ilyen kitételre.
ápr. 19. 18:00
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

2 hallottál már az extra gyedről?

Attól hogy gyeden van dolgozhat akár 8 órában, és gyedet is kap + a fizuját is.

ápr. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!